Chovatel

Suchozemská želva, zástupci rodu Geochelone: plusy a mínusy
Minule jsem vám stručně popsala želvy rodu Testudo, nyní se s vámi podělím o zkušenosti a informace s rodem Geochelone.
ONLINE
PORADNA
23.1.2017
Hobby
Koupání je pro psa všechno, jenom ne relax a zábava. Možná se najdou výjimky, ale asi jich nebude mnoho. Proud vody, voda samotná, zvuky, drbání a pěna – to všechno většinou vede k útěku z koupelny. Jak tedy udělat koupání pejska snesitelnějším?
Pravidelná údržba srsti je pro psy i kočky nepříjemná, je ale důležitá: udržuje srst čistou, snižuje výskyt kožních problémů a alergií, snižuje množství parazitů a bakterií, které pes přirozeně šíří po domě. Koupání ale nemusí nutně znamenat jen vytí na celou ulici, můžete to zvládat s menším stresem.
Příliš teplá nebo příliš studená voda může způsobit, že koupání bude jedno dlouhé a vleklé tažení s nejistým výsledkem. Dřív než psa začnete sprchovat, vyzkoušejte teplotu vody na zápěstí – podobně jako zkoušíte vodu, když jdete koupat dítě.
Pokud pejska sprchujete, a je to asi ta jednodušší varianta, dejte si záležet na tom, aby vám proud vody tekl přes ruku než přímo na srst. Je to pro něj příjemnější, a tak je zde i vyšší šance, že se nebude tolik bránit.
Nepoužívejte šampóny pro lidi, ani když jsou naprosto přírodní nebo pro děti, mohly by mazlíčkovi vysušovat pokožku. Psi mají svou vlastní kosmetiku, která je vyvinutá pro jejich specifické potřeby. Pokud má váš pejsek citlivou kůži, otestujte šampón například na zadní noze pár dnů předtím, než ho použijete na celé tělo. Uvidíte, zda na něj náhodou nemá alergickou reakci.
Když už pejsek podstupuje tuto neoblíbenou aktivitu, je potřeba, abyste ji udělali pořádně.
Pejska byste měli kartáčovat před i po koupeli, ale pouze tehdy, jestliže ho kartáčujete pravidelně několikrát týdně a je na to zvyklý. Pokud má pes zacuchanou srst, bude lepší vzít ho na rozčesání k odborníkovi. Srst kartáčujte vždy suchou.
Nejdřív se ujistěte, že máte připravenou osušku jak na sušení srsti, tak na podlahu, abyste neměli víc vody na zemi než ve vaně. Ručník na srsti jemně mačkejte, aby se do něj vsáklo co nejvíc vody. Pes by měl být po osušení vlhký, ne mokrý. Pokud mu nevadí hluk fénu, můžete ho z dálky vysušit tímto způsobem, zde pozor na teplo, abyste ho nepopálili.
Pokud se váš pes pravidelně každý den neušpiní, stačí velké koupání jednou za měsíc. Koupání příliš často není zdravé, pokožka se nepřirozeně odmašťuje a pejskovi může způsobovat alergie.
Je důležité vyzkoušet, co zrovna sedí tomu vašemu mazlíkovi, podobně jako lidé, i psi reagují rozdílně. Co sedí jednomu, nemusí platit pro druhého. Pokud si najdete ten správný způsob, koupání se pro vás pro oba může být snesitelným rituálem.
Chovatel
Minule jsem vám stručně popsala želvy rodu Testudo, nyní se s vámi podělím o zkušenosti a informace s rodem Geochelone.
Chovatel
Každá želvička je originál, některé jsou ale originální natolik, že se narodí s anomálií krunýře. Ve většině případů je tato anomálie provází celý život. Naštěstí existuje několik způsobů, jak želvě pomoci i v domácích podmínkách – jedná se pouze o malé úpravy deformací, s těmi rozsáhlejšími bychom měli navštívit veterináře.
Hobby
Podívejte se na tlapku svého psa. Kolik vidíte drápků? Většina psů má čtyři na zadních končetinách a pět na obou předních končetinách. Ten drápeček navíc na vnitřní straně zadní nohy se jmenuje paspárek. Víte, proč ho pes má a jestli ho má mít?
Chovatel
Přehřátí v létě je jedním z nejčastějších důvodů, proč suchozemská želva umírá. Želva je totiž plaz, který neumí regulovat tělesnou teplotu. V zimě je pro ně typická hibernace neboli zimní spánek, v létě někdy i několik týdnů estivují, využívají letní spánek.
Hobby
Je tu zima a možná řešíte otázku, zda ubytovat morčata v zimním období venku a zda je třeba možné chovat morčata venku celoročně? Pro mnoho chovatelů nejsou zimní mrazy překážkou. Pokud ubikaci venku správně zazimujete, dáte dostatek sena a listí, budete morčátka kvalitně krmit, tak pro ně zima není problém.
© 2016 - 2021 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!