VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

ONLINE
PORADNA

EXOTIKA 2016: ptáci, plazi, savci a akvarijní ryby z pěti kontinentů světa v Lysé nad Labem

28.10.2016   

Poslední říjnové, a zatím slunečné dny, můžete vyrazit za poznáním na Výstaviště v Lysé nad Labem, kde se 26.–30. října 2016 koná celostátní výstava exotické fauny a flóry.

Kolem světa za pár hodin

Pokud se v nejbližší době nechystáte na cestu kolem světa nebo alespoň do ZOO, máte jedinečnou příležitost vidět exotické a fascinující živočišné druhy pěkně zblízka.

Ve čtyřech halách postupně procestujete oblasti Afriky, Jižní a Severní Ameriky, Austrálie, Evropy i Asie.

Příroda v plné kráse a na dosah ruky

Rozdíl mezi ZOO a výstavou EXOTIKA 2016 je především v tom, že si na většinu zvířat můžete sáhnout, pohladit si je a být jim blíž. Je to ráj pro děti, ale i dospělé, pokud jste si například nikdy nehladili pásovce, papouška nebo opičku, máte jedinečnou příležitost. 

Speciální hosté: Jakub Kohák a Jakub Vágner

Jakub Kohák byl kmotrem lvíčka vzácného bíleho zbarvení, Jakub Vágner přednášel o sladkovodních gigantech.

Nákup a burza zvířat i poradna pro chovatele a pěstitele

Na výstavě si můžete zvířátko také koupit nebo se poradit o chovu exotického ptactva, papoušků, okrasného ptactva, dravců a savců, rozšířit si znalosti v oblasti akvaristiky, teraristiky a entomologie. Pěstitelé rostlin a květin vám dají tipy, jak se starat o kaktusy a sukulenty, masožravky a orchideje či exotické byliny.

V každé hale navíc také nakoupíte krmení pro zvířata a potřeby pro chovatele.

Strašidelný koutek a výroba masek

Jestliže trpíte fobiemi z hmyzu, vřele doporučujeme navštívit strašidelný koutek, kde uvidíte strašilky, brouky, červy a pavouky. Koutkem můžete jen proběhnout.

Děti i dospělí si mohou společně vyrobit exotické a strašidelné masky a soutěžit o tu nejlepší v sobotu 29. 10. ve 14:00. Dále si vyzkoušíte malování na obličej a sklo nebo si vybarvíte exotické omalovánky.

Jedinečná výstava EXOTIKA 2016 toho nabízí opravdu hodně, samozřejmě, většinou jsou nejvíc nadšené děti, v tomto případě je ale akce velmi obohacující i pro dospělé. EXOTIKA 2016 vytváří téměř dokonalou iluzi exotické přírody a savců, kterou nenajdete na žádné jiné výstavě v Evropě.

Jak se vám článek líbil?

Hodnocení čtenářů: 87% (hlasů: 3)

Témata

Autor článku

28.10.2016

NAPOSLEDY PŘEČTENÉ ČLÁNKY

Králík jako nový člen domácnosti: s čím je potřeba počítat?

Pořídit si králíka jako domácího mazlíčka může mít hned několik výhod, je ale potřeba počítat i se starostmi. Králíci se dají dobře ochočit a dost možná je pro mnoho lidí lákavá i představa nenáročného chovu, nízká pořizovací cena a také relativně nízké náklady na chov. A v neposlední řadě bývá králíček velmi často jako roztomilý dárek pro děti. Co tedy od tohoto chlupáče očekávat?

Hobby

Pes sežral vařené kuřecí kosti, co s tím?

Jen na chvíli jste se vzdálili z kuchyně a když se vrátíte, je už pozdě. Pečené kuře vytažené z trouby je pryč. Zloděj sedí na zemi, lapá po dechu a vypadá docela šťastně. Vy jste se mezitím několikrát vyděsili a hlavou se vám začaly honit možné scénáře, co se teď s vaším čtyřnohým přítelem bude dít, protože přece snědl zakázané vařené kuřecí kosti!

Hobby

Psí paspárek: pátý prst, který je potřeba odstranit?

Podívejte se na tlapku svého psa. Kolik vidíte drápků? Většina psů má čtyři na zadních končetinách a pět na obou předních končetinách. Ten drápeček navíc na vnitřní straně zadní nohy se jmenuje paspárek. Víte, proč ho pes má a jestli ho má mít?

První pomoc

První pomoc: poranění drápu nebo paspárku

Poranění packy, polštářků a drápů patří k nejčastějším zvířecím zraněním. Zvíře si poraní dráp nejčastěji při hře, na vycházkách v kamenitém terénu nebo když hrabě na zahradě. Poranění drápu není život ohrožující stav, je to však nepříjemný a většinou krvavý zážitek pro vás i vaše mazlíčka.

Odborník

Jak si porozumět s veterinářem?

Pokud vlastníte nebo se chystáte pořídit si domácí zvíře, do vašeho života s ním více či méně vstoupí také veterinární lékaři. Aby vám prostředí veterinárních ordinací nenahánělo hrůzu, abyste chodili na veterinu pokud možno rádi a především aby vám a vašemu zvířeti veterinární péče přinášela pokud možno jen samé benefity, je tu seriál článků o porozumění si s veterinářem.

ZOBRAZIT DALŠÍ ČLÁNKY
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?