CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

ONLINE
PORADNA

10 báječných a jednoduchých způsobů, jak kočce dopřát více pohybu

6.9.2016    6 409 přečtení    18 hodnocení

Ať už doma máte chlupatou kouli, nebo nezbedné koťátko, je nadmíru důležité dostat do jejich programu nějaký pohyb. Představujeme pár nápadů, jak na to.

Kámoši jako hrom

Dva jsou lepší než jeden, zvláště co se týče her a prohánění se. Kočičí parťáci tak budou mít hodiny pohybu denně a mnohdy jim to vydrží i do zralého věku. Skamarádit koťátko se starší kočkou však někdy může být obtížné, proto je lepší se dvěma kočkami začít hned, pokud můžete. Pro pořízení dvou koťátek navíc hovoří i dvojitá porce roztomilosti!

Hračky

Pro kočku se hračkou může stát v podstatě cokoli, třeba vaše poslední gumička do vlasů. Zavděčíte se jistě i laserovým ukazovátkem. Ale pozor, nikdy kočce nesviťte přímo do očí a nezapomeňte dodat i nějakou hmatatelnou hračku, aby si váš lovec připadal, že něco opravdu chytil.

Hora zábavy

Kočky jsou rození horolezci a libují si na vyvýšených pozicích. Ať už je to kvůli výhledu, nebo teplu, které se shromažďuje u stropu, kočku nějaké vyvýšené útočiště jistě potěší. Když navíc přidáte stupínky, kočka se nejen procvičí, ale také si zdokonalí koordinaci a balanc.

Kočičí hokej

Proměňte košík, krabici, nebo oblíbené uzavřený prostor vaší kočky na malé hřiště, kde si může pinkat třeba zmuchlanou koulí z papíru. Ideální na odrážení od stran a lítání sem a tam jsou také malé plastové míčky, nebo víčka od pet lahví. Kočka je pak může lovit a tlapkou si s nimi pinkat ze strany na stranu.

Šanta

Nespočet koček po „catnipu“ šílí, běhají po domě jako torpédo a hrají si se vším, co jim padne pod packu (jistě si v tu chvíli myslí „jsem neporazitelný tygr, vládce džungle!“). Před koupí hraček se šantou si ověřte, že na ně vaše kočka reaguje pozitivně, u některých totiž může vyvolávat agresivitu.

Peří

S péřovou hračkou nemůžete šlápnout vedle, kočky je zbožňují. Pravděpodobně budete muset s hračkou hýbat a aktivně si s kočkou hrát, může se však stát, že si kočka vystačí sama. Dávejte pozor na rozkousané nebo opadané kousky peří, aby je kočka nesnědla.

Škrabadla

Škrabací stromy nebo speciální nábytek mají hned několik výhod: nábytek přežije o trochu déle, drápky vašeho lovce jsou vždy v perfektním stavu a kočka se s každým škrabáním protáhne a zpevní si svaly.

Nahoďte udici

Jednoduchou a zábavnou hru vytvoříte přivázáním oblíbené hračky na delší šňůru a tu pak namotáte na klacík nebo tyčku. Navíc je to zdarma. Mávejte s hračkou a popotahujte ji po zemi, když je čas na hraní – zaručeně vám tak zabere kdejaká kočka.

Schovávaná

Na různá místa v domě rozmístěte dobroty a hračky. Kočka tak bude neustále prozkoumávat a objevovat nové věci. Navíc narazit takhle na nějakou hračku může zapříčinit okamžité dovádění.

Sbaleno

Kolikrát se vám stalo, že jste v tašce místo nákupu našli vaši kočku? S taškami je spousta zábavy a navíc poskytují dokonalý úkryt na číhání a rychlý útok. Nedoporučujeme však plastové tašky, kočka by se v nich mohla udusit.

Jak se vám článek líbil?

Hodnocení čtenářů: 95% (hlasů: 18)

Témata

Autor článku

6.9.2016

Zdroje

webvet.com

Další články z tématu

Diskuze k článku

Pro odeslání komentáře je potřeba vyplnit všechny položky.

Poslat příspěvek

NAPOSLEDY PŘEČTENÉ ČLÁNKY

Koprofagie: 5 důvodů, proč pes pojídá výkaly

Pojídání stolice neboli koprofagie je u štěňat naprosto běžná. Může se však lehce stát, že se tento štěněcí nešvar stane zlozvykem a přetrvává i v dospělém věku psa. Pokud své štěně přistihnete při činu, snažte se reagovat adekvátně, ne hystericky. Šok může chování ještě zhoršit. Mladý pejsek zkrátka neví, že hovínka se nejí.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Jak se vyrovnat se smrtí mazlíčka

Dokonce i nebližší lidé občas nesplní naše očekávání, zklamou nás nebo způsobí bolest. Všechny neshody jsou součástí mezilidských vztahů. Na rozdíl od lidí jsou nám ale naši zvířecí kamarádi bezmezně věrní, oddaní a stálí, nikdy nekritizují, jsou vždy rádi, když nás vidí. Není tedy divu, že když mazlíček zemře, cítíme hluboký pocit ztráty a snažíme se s tímto faktem vyrovnat, jak nejlépe dokážeme.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Akutní ledvinné selhání u psů a koček: pozor, můžete si ho splést se zažívacími potížemi

Onemocnění ledvin jsou většinou závažná. Ledviny hrají nezastupitelnou roli v životě každému savce – psy, kočky a lidi nevyjímaje. Ledviny vylučují z těla metabolické zplodiny, udržují elektrolytovou a acidobazickou rovnováhu a podílí se na řízení objemu krve a krevního tlaku. Pokud selhávají, začne selhávat celý organismus.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
ZOBRAZIT DALŠÍ ČLÁNKY

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?