Chovatel

Rozmnožování chameleona: kdy začít a jak na to
Pokud chcete své chameleony rozmnožovat a nevíte, odkud začít, přečtěte si pár rad od dlouholeté chovatelky.
ONLINE
PORADNA
17.3.2020
Novinky
Vědci z čínského Hongkongu sledovali psa nakaženého novým koronavirem a snaží se objasnit, jestli se domácí mazlíček může nakazit od člověka a naopak.
Koncem února skupina čínských vědců začala zkoumat možnosti přenosu nového koronaviru s označením SARS-CoV-2 z člověka na psa a naopak. Testy provedené u psa opakovaně prokázaly přítomnost viru ve velmi malém množství, z čehož došli k závěru, že pes byl pravděpodobně skutečně nakažen člověkem. Vir se však v jeho těle nemnoží a jeho množství je tak malé, že nestačí, aby u psa propukla nemoc COVID-19, kterou způsobuje.
Vzhledem k tomu, že se stále spekuluje o netopýrech, jako druhu od kterého vir pochází, je však potřeba si podle vědců minimálně dávat pozor, protože i když je vir již adaptovaný na lidský organismus, výsledky z ojedinělého pozorvání mohou být velmi neprůkazné a statisticky neobstát. Přenos ze zvířete na člověka je prý však v této fázi velmi nepravděpodobný, protože minimální množství viru prokázané u psa nestačí ani na jeho propuknutí v nemoc, natož na přenos do jiného organismu.
Výsledky detailního výzkumu ukázaly, že „v současné době nejsou důkazy o tom, že by se domácí zvířata mohla stát zdrojem infekce nemoci COVID-19, nebo že by mohla sama onemocnět,“ uvedli autoři výzkumu.
Aktuálně se provádí testy i u dalšího psa žijícího u infikovaných lidí, u něho se však zatím přenos viru neprokázal.
Němečtí experti však v souhlasu s čínskými vědci poukazují na nutnost zvýšené opatrnosti a doporučují se nějakou dobu se svými mazlíčky méně intenzivně mazlit a v případě prokázané nákazy páníčka uvalit i na jeho mazlíčka karanténu. Zároveň by si ale lidé neměli dělat příliš velké starosti a rozhodně by se měli o svá zvířata dál pečlivě starat a hlavně je neopouštět.
Chovatel
Pokud chcete své chameleony rozmnožovat a nevíte, odkud začít, přečtěte si pár rad od dlouholeté chovatelky.
Odborník
Přinášíme vám pokračování nejčastějších typů nádorů a rakoviny u psů. Již v první části jsme zmínili ty hojně rozšířené, ale bohužel těch nejčastějších je ještě o něco více.
Chovatel
Přehřátí v létě je jedním z nejčastějších důvodů, proč suchozemská želva umírá. Želva je totiž plaz, který neumí regulovat tělesnou teplotu. V zimě je pro ně typická hibernace neboli zimní spánek, v létě někdy i několik týdnů estivují, využívají letní spánek.
Vždy je lepší problémům předcházet, než je později řešit. Každý živý tvor žije ne z toho, co sežere, ale z toho, co stráví.
Odborník
První věc, kterou byste vždy měli sdělit svému veterináři je, zda byl pes v zahraničí a kde. Z pohledu infekce onemocněním přenášeném klíšťaty, je to velmi zásadní informace. Pokud pes do zahraničí necestoval, ale cestoval na jižní Moravu, sdělte to, prosím, také. Moravu pochopitelně nepovažujeme za zahraničí, bohužel ale, někteří, donedávna „exotičtí“ parazité, ji pomalu také pojímají za vlastní a to z důvodu vyšších průměrných teplot.
© 2016 - 2021 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!