CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

ONLINE
PORADNA

Aktivní zvíře je specialista na kloubní a dentální výživu s kyselinou hyalorunovou pro psy

8.10.2018   

Kyselina hyalorunová je nejznámější ve spojení s kosmetickým průmyslem a výrobou pleťových krémů pro ženy. Stejně užitečná a funkční je ale i ve veterině. Zvířatům pomáhá promazávat klouby, zabraňuje usazování zubního plaku, kamene a zklidňuje dásně.

Kdo je Aktivní zvíře?

Aktivní zvíře je veterinární značka české biotechnologické společnosti Contipro a.s., která se zabývá výrobou a výzkumem kyseliny hyaluronové. Aktivní zvíře sídlí na severovýchodě Čech v malebném podhůří Orlických hor, odkud neváhá vyjíždět na výstavy a veletrhy po celé České republice. V Contipru, kromě Aktivního zvířete sídlí i 150 výzkumných pracovníků, kteří se snaží přijít na kloub zázračné molekule – kyselině hyaluronové.

Proč zázračná kyselina hyaluronová?

Kyselinu hyaluronovou možná znáte k různých krémů proti vráskám. A není divu, že je v kosmetice tak používaná, kyselina hyaluronová má speciální viskoelastické vlastnosti – umí pojmout velké množství vody, což tělo využívá hlavně v kůži, vlasech, v oku nebo třeba v kloubní tekutině. Její hlavní výhodou je, že je vlastně všude v těle - vyplňuje totiž mezibuněčné prostory, a proto proti ní lidský ani zvířecí organismus nebojuje.

Jak působí kyselina hyaluronová v kloubech?

Kyselina hyaluronová je hlavní součástí kloubní tekutiny, která v kloubu tlumí nárazy a zároveň kloub „promazává“. Stárnutím zvířete, případně vlivem různých úrazů nebo zánětů se vlastnosti kloubní tekutiny zhoršují. Kloubní tekutiny je méně a už neplní svou funkci naplno. Chrupavky na koncích kostí se k sobě přibližují a začínají se o sebe třít a odírat – a to je velmi bolestivé. Vědečtí pracovníci z Contipra upravili kyselinu hyaluronovou tak, aby odolala náročným podmínkám v trávicím traktu zvířete a potom ji přidali do kloubní výživy Geloren.

Kyselina hyaluronová pomáhá i v dutině ústní!

Kyselina hyaluronová se vyskytuje v kůži, napíná ji a dodává pružnost. Díky její schopnosti nasávat vodu z okolí je velmi důležitá při regulaci procesů hojení. No a chytré vědce z Contipra opět napadlo této vlastnosti využít a proto je kyselina hyaluronová součástí dalších dvou přípravků, které pomáhají u zvířat v dutině ústní. Dentální tyčinky Kelparen – svým složením zabraňují usazování zubního plaku a kamene a díky kyselině hyaluronové pomáhají zklidňovat podrážděné dásně. Takže se už více nemusíte trápit s nevábným dechem vašeho psiska. Gel na dásně Dentaren – pomáhá urychlit hojení v dutině ústní např. po poranění, vytržení zubu nebo po odstraňování zubního kamene ultrazvukem.

Jak se vám článek líbil?

Hodnocení čtenářů: 93% (hlasů: 3)

Témata

Autor článku

Komerční sdělení

8.10.2018

NAPOSLEDY PŘEČTENÉ ČLÁNKY

Častá onemocnění starších psů: 19 chorob a jak je poznáte

Starší psi běžně procházejí změnami ve funkci různých orgánových soustav a mnohé z těchto změn jsou nevyhnutelné. Pokud jsou ale změny vážné a orgány psa se s nimi nedokáží vyrovnat, pak dochází k onemocnění zvířete. Obvyklé nemoci starších psů a jejich projevy naleznete v následujícím přehledu.

Odborník

Osiřelé kotě z pohledu veterináře. Co vás čeká?

Do veterinárních ordinací velmi často přicházejí lidé, kteří v ruce svírají malý chlupatý uzlíček a neví, co s ním. Vzhledem k vysoké plodnosti nekastrovaných koček, které mívají potomky alespoň dvakrát za rok, nejsou opuštěná koťata výjimkou. Nejčastěji kočičí matky umírají následkem autonehod, infekčních onemocnění nebo komplikovaného porodu.

ZOBRAZIT DALŠÍ ČLÁNKY
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?