Odborník

Domácí lékárnička pro psa a kočku: co zvířata mohou a naopak nesmí
Má váš pes nebo kočka nějaký akutní problém a vaše cesta vede automaticky do domácí lékárničky? STOP! Víte, které léky zvířatům dát můžete a které ne?
ONLINE
PORADNA
6.7.2017
Chovatel
Jak zabezpečit želvičku během dovolené, řeší každý její majitel. Pokud jedete jen na pár dní, pak můžete želvu nechat v její ubikaci a pouze upravit prostředí tak, aby želva pár dní vydržela bez vás. Vždyť v přírodě také nejí a nepije každý den.
Jestliže máte to štěstí, že je vaše želva převážně venku, pak máte vyhráno. Želva musí mít k dispozici místo, kam se schová v době, kdy je vedro, jsou bouřky a počasí je méně příznivé. Z výběhu odstraňte zbytky potravy, u nichž hrozí, že začnou hnít. Rozhodně nedávejte želvě misku plnou zralého ovoce před vašim odjezdem. Ovoce začne uhnívat a navíc láká vosy a včely a určitě byste neradi, aby vaše želva spolkla vosu. Do výběhu dejte pouze bylinky (jitrocel, pampelišku, jetel a jiné), seno patří do boudy – zajistíte tak, že nezmokne a bude tedy čerstvé. Nezapomeňte na vodu. Do misky umístěte kameny, aby se želva neutopila, pokud by se převrátila na záda. Ideální je také želvu před odjezdem vykoupat. Dostatečně se napije a vyprázdní.
Stejná pravidla platí i pro balkónový výběh. Pokud je však balkónový výběh pod střechou, je nutné pořádně podestýlku zalít, aby zůstala alespoň pár dní vlhká. Důležité je také umístit úkryt tak, aby na něj nepražilo slunce. Spousta balkónových výběhů je na slunci celý den a hodně majitelů želv je při nepříznivém počasí schovává do terária. Pokud nemáte boudu, kam se může želva před sluncem schovat, pak ji tam raději přesuňte.
Jestliže máte želvičku pouze v domácím teráriu, pak bude nejlepší vypnout výhřevnou žárovku a nechat svítit pouze UV zářivku. Nejlépe se spínačem. Pár dní želvě "chladnější" prostředí vadit nebude. Navíc v letních dnech bývají teploty v bytě hodně vysoké.
Pokud se chystáte na delší dovolenou, je nejlepší oslovit někoho blízkého, kdo se vám o želvičku postará a alespoň jednou za tři dny želvu zkontroluje a nakrmí čerstvou potravou.
Odborník
Má váš pes nebo kočka nějaký akutní problém a vaše cesta vede automaticky do domácí lékárničky? STOP! Víte, které léky zvířatům dát můžete a které ne?
Odstraňování klíšťata není žádná legrace. Nejen že jsou to odpudivé potvory, které trápí vašeho psího miláčka, navíc přenáší nebezpečné choroby a jejich vytahování je pořádný očistec. Útočí převážně během jarních a letních měsíců. Takže jak se jich pokud možno nadobro zbavit? Tady je deset způsobů jak předcházet jejich chycení, nebo se jich následně zbavit.
Hobby
Jen na chvíli jste se vzdálili z kuchyně a když se vrátíte, je už pozdě. Pečené kuře vytažené z trouby je pryč. Zloděj sedí na zemi, lapá po dechu a vypadá docela šťastně. Vy jste se mezitím několikrát vyděsili a hlavou se vám začaly honit možné scénáře, co se teď s vaším čtyřnohým přítelem bude dít, protože přece snědl zakázané vařené kuřecí kosti!
První pomoc
Poranění packy, polštářků a drápů patří k nejčastějším zvířecím zraněním. Zvíře si poraní dráp nejčastěji při hře, na vycházkách v kamenitém terénu nebo když hrabě na zahradě. Poranění drápu není život ohrožující stav, je to však nepříjemný a většinou krvavý zážitek pro vás i vaše mazlíčka.
Některé druhy klíšťat přenášejí potenciálně smrtelná onemocnění, která se kousnutím klíštěte přenesou na vašeho psa. V této části roku jsou právě klíšťata nejaktivnější a hledají hostitele, na kterých by se mohla živit. Abyste zabránili přenosu chorob a zajistili svému psovi klidné léto, je důležité vašeho mazlíka pravidelně kontrolovat na přítomnost parazitů
© 2016 - 2023 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!