VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

plíseň- imaverol

Otázka 27.6.2019     Pes

Dobrý den, naše fenka měla zjištěnou plíseň. Léčili jsme imaverolem. Zdálo se, že to pomohlo. Jenže brzy na jaře fenka zabřezla a plíseň se vrátila. Vzhledem k březosti a k následnému kojení jsme fenku neléčili. Nyní jsou již štěňátka k odstavu a tak jsme znovu nasadili imaverol. Prosím vás o zodpovězení dvou dotazů. Za 1. Jak doporučujete používat imaverol aby se zabránilo vrácení plísně? Aplikujeme ředěný imaverol každý 4. den s počtem aplikací alespoň 4X. Můžeme i potom pokračovat dále v léčbě dlouhodobě? Např. aplikovat až např po 10 dnech ale po dobu třeba 4 měsíců? A za 2. Asi dvě štěnátka mají od veny už také počínající plíseň na čumáčku a trochu nahoře na hlacičce. Můžeme roztokem imaverolu potřít i tato místa u těch štěňátek když jim je teprve 6 týdnů? Nemůže jim to ublížit? Jak to případně u nich dávkovat? Děkuji moc Klečánková.

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den.Sežente si přípravek od energy.vet Gynevet a podávejte ho feně 2xd / dle váhy na 10 kg 2 kapky 2Xd.,od 10 do 20kg 3kapky 2xd atd/ na podporu imunity kůže.Imaverol používejte jen do doby , kdy plíseň zlikvidujete / i několik týdnů ve schématu každý 4.den/. Na štěňátka pozor, aby si to neslízali navzájem, dal bych jim také Gynevet.Vydezinfikujte i klec .,příp.místa proti spórám plísní.Potíral bych to Betadinou u štěnat. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Odborník

Nejčastější stomatologické problémy psů a koček, 1. část

Zuby zvířat mají obecně více funkcí než zuby lidské. Především masožravci je používají k chytání, držení, nošení, kousání, drcení a dalšímu mechanickému zpracování potravy. Kromě žvýkacích funkcí jsou zuby rovněž používány k obraně, útoku i při rozmnožovacím chování. Zuby dočasné jsou později vyměněny za zuby trvalé, přetrvávající po celý život.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Paměť vašeho psa: zjistěte, jak je na tom pomocí jednoduchého testu

Přemýšleli jste někdy o tom, jakou má váš pes paměť a jak funguje? Všichni víme, že si pejsek umí zapamatovat kdejakou lumpárnu a naopak při tréninku dělá, že to či ono zapomněl. Psí a lidská paměť funguje rozdílně. Lidé si uchovávají vzpomínky jako živé obrazy. Podle studií si psi obrazy nevytváří, ale mají takzvané „otisky“ událostí, kde hrají roli zvuky, pohyby a pachy. Otestujte si, jak je na tom váš pejsek!

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Lymeská borelióza u psů: pozor na kulhání, problémy s klouby a ledvinami

Lymeská nemoc je jedním z nejčastějších onemocnění přenosných klíšťaty. Symptomy se ale projevují jen u 5–10 % postižených psů. Nemoc ale napadá také kočky a hospodářská zvířata. Pokud se infekce rozvine v onemocnění, je nejčastějším příznakem kulhání a špatná chůze, způsobena zánětem kloubů. U psů se také může objevit ztráta chuti k jídlu a deprese. Vážnější komplikace mohou zahrnovat poškození ledvin a ojediněle onemocnění srdce nebo nervové soustavy.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?