CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

ONLINE
PORADNA

10 nejzlatějších psích plemen, která si zamilujete

27.5.2017    7 298 přečtení    16 hodnocení     3 komentáře

Že jsme objevili žebříček zlatosti pejsků? No, ne tak docela. Na fundovaný výzkum v tomto ohledu stále ještě čekáme, a tak jsme zatím žebříček sestavili sami. Tím samozřejmě netvrdíme, že váš chlupáč není ten nejkrásnější na světě a budeme velmi rádi, když nám do komentářů sdělíte své vlastní žebříčky! Pro inspiraci, tady je ten náš.

10. místo: buldog

Kdo tvrdí, že buldoci jsou staří bručouni, asi ještě žádného neviděl. Tito psi nezkazí žádnou srandu, jsou plní radosti a šarmu. No a co, že jsou občas trošku oplácanější, kdo z nás po zimě není? Oddaní a přátelští buldoci jsou ideální pro páníčka gaučáka.

9. místo: irský vlkodav

Slyšeli jste někdy pojem něžný obr? Vlkodav je jedno z největších plemen na světě, je silný a robustní. Je ale také neuvěřitelně přátelský a mírný. Ideální společník pro procházky při úplňku a skleničku whisky u krbu.

8. místo: bišonek

Ideální přírůstek do rodiny, bude si s vašimi dětmi hrát, ale především je unaví – a to všechno v nejlepší náladě. A když zrovna nedělá přemety na vašem nábytku, rád si s vámi zaleze pod deku a místo šeptání něžností vám ouško pořádně olíže.

7. místo: americký eskymácký pes

Pokud chcete být cool, můžete mu říkat „Eskie“. Přirozeně vybavený do špatného počasí je ideální ke hrám v závějích. Jen nepočítejte s tím, že se o vás bude s někým dělit – děti a ostatní zvířata z cesty!

6. místo: bobtail (Old English Sheepdog)

Znáte ty strohé svalovce, na které byste mohli zírat celé hodiny? Tak bobtail, jak je pes přezdíván, mezi ně rozhodně nepatří. Tenhle ovčák preferuje bezstarostné dovádění a hlasité štěkání, které úžasně napodobuje bušení pánví o hrnec. I přesto si jej zamilujete a on si rozhodně zamiluje vás.

5. místo: knírač

Má menší strniště, husté obočí a někdy vztyčená ouška a je to opravdový lázeňský švihák. Ale nikdy mu neříkejte, že je malý. To by se mu rozhodně nelíbilo a neváhal by se vrátit na kolonádu ulovit si lepšího páníčka.

4. místo: irský setr

Kdo by neměl chuť tuhle majestátní zrzavou hřívu pořádně podrbat, ideálně na bříšku? Co k tomu dodat, zrzky teď zkrátka letí. Irský setr je nadšenec pro každou zábavu, překypuje energií a je skvělý atlet. V podstatě neexistuje důvod, proč si jednoho okamžitě nepořídit.

3. místo: jezevčík

Krátké tlapičky? Máme. Prodloužené tělíčko? Máme. Někdy až příliš velká osobnost? Rozhodně máme. Jezevčík je hravý, přesto si ale udržuje určitý stupeň nezávislosti, není tedy divu, že je jedním z nejoblíbenějších plemen vůbec. Vás bude zahrnovat láskou, ale před neznámou návštěvou se raději půjde schovat.

2. místo: kolie

Jistě, od dob Lassie ji miluje celý svět. Není to ale jen hezká tvářička! Kolie je inteligentní, citlivá, mírná a občas tvrdohlavá – podoba s reálnými osobami je čistě náhodná. Pokud hledáte parťáka na výlety s rodinou, je to váš pes. Na toho kluka, který hrál vedlejší roli v jejím filmu, už stejně zapomněla.

1. místo: labrador

Pravděpodobně vám bylo jasné, že se tu někde objeví. Za milého labradora šel bych světa kraj, pro jedno pohlazení šel bych bosý… Ale abychom se nezapomněli. Pravděpodobně není co vysvětlovat, pro svou přátelskou a mírnou povahu získal zasloužené první místo.

Jak se vám článek líbil?

Hodnocení čtenářů: 66% (hlasů: 16)

Témata

Autor článku

27.5.2017

Další články z tématu

Diskuze k článku

Pro odeslání komentáře je potřeba vyplnit všechny položky.

Poslat příspěvek

alca

3.8.2017 13:49

na stafordy se zapomina každý s nich dela hruzu a přitom to není pravda jak si psa naucis a vycvicis takovy je

alca

3.8.2017 13:45

a co amer.staford super pes jiného bych ani nechtěla velky mazel poslusny a hodne chytry i k detem super

Monika V.

17.6.2017 20:25

1. labrador (jednoho vlastním :-) ) 2. zlatý retrívr 3. amstaff 4. bígl 5. border kolie 6. německá doga 7. německý ovčák 8. dlouhosrstý jezevčík 9. mastif 10. dlouhosrstá čivava

NAPOSLEDY PŘEČTENÉ ČLÁNKY

Morčata a jejich nároky na vitamín C

Morčata společně s lidmi, opicemi a dalšími drobnými savci si nedokáží sama vytvářet vitamín C (kyselinu askorbovou), jelikož v průběhu evoluce ztratila potřebný enzym, který pomáhal tento vitamín syntetizovat. Potřebují proto hodně ovoce, zeleniny nebo doplňkové krmivo, aby si nedostatek nahradila.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Chovatel

Vzájemné vztahy, řeč a projevy morčat

Morčata jsou přirozeně společenská a zvyklá žít ve skupině. V některých příručkách se dočtete o tom, že jen jednomu morčátku se budete muset opravdu hodně věnovat, abyste mu vynahradili absenci kamaráda. Většina chovatelů proto zastává názor, mít aspoň dva jedince. Jak je to v případě, že vám jedno morče odešlo a přinesete si domů nové? A co znamenají jednotlivé zvuky, které morče vydává?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
ZOBRAZIT DALŠÍ ČLÁNKY

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?