Nejčastější typy rakoviny a nádorů u psů – 1. část
Rakovina a nádory u zvířat jsou stejně nebezpečné jako u lidí. I zde však zároveň platí, že existují cesty, jak je vyléčit.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKOtázka 10.6.2019 Pes
Dobrý den, mám 8smi měsíční štěně a absolutně mi stavkuje teď s pitím nikdy moc nepila, ale teď skoro vůbec :( granulí si vezme trošku ale naše jídlo to by Teda snědla všechno.. Mám plasit k veterináři? Děkuji.
Veterinář odpovídá Veterinární ordinace POLNIČKA PROFIL VETERINÁŘE
Dobrý den. Vzhledem k nedostatku informací (plemeno, hmotnost, množství vypité vody, způsob krmení atd.) nedokážu rozumně odpovědět. Navštivte veterináře a podebatujte. Návštěva veteriny by neměla být jen stresující poslední volba, když je vše špatně. Každý veterinář rád vidí zvídavého majitele a zdravé štěně a samozřejmě zodpoví všechny Vaše dotazy. I pro štěně je fajn podívat se na veterinu jen tak, bez očkování nebo zákroku. Příště se bude bát zase o trochu míň. Je lepší se zeptat zbytečně a ujasnit si věci s odborníkem, než něco zanedbat. Anebo si vytvářet strašidelné teorie na základě informací z internetu a od chovatelů :) S pozdravem, Jan Havránek
Reakce od tazatele
Omlouvám se, psala jsem to v rychlosti. Je to čivava, 8mesicu a váha cca 4kg vypije vážně trošku, a granule jen tak čtvrt misky, ale vše ostatní by snědla, takže co se týče jídla je spíš rozmazlena bych řekla. Včera jsme byli na větší procházce a to se napila celkem dost, ale jinak k tomu nejde. Když jsem jí do toho dala trochu vývaru, tak pila také. Pro ni je právě veterinář hrozný stres, bojí se a trepe se už před barákem proto se nato snažím prvně poptat touto cestou :)
Reakce od veterináře
Dobrý den. I já se omlouvám, ale formulace jako "vážně trošku", " čtvrt misky" či " celkem dost" moc nepomáhají. Zkusím to tedy jinak. Zdravý pes vypije kolem 50ml vody na kg hmotnosti. U Vašeho je to tedy asi 200ml, což je malá sklenice. Množství vypité vody výrazně ovlivňuje aktivita psa, teplota prostředí a hlavně způsob krmení (suché, vlhké, domácí atd.). Čivavy obecně jsou často "nežravci". Vezmou si co chtějí, třeba jen sem tam granuli. Jak uvádíte, jiné jídlo jí, takže tam problém nebude. Musíte být buď striktní a dávat jen granule, nebo zkusit změnit jejich příchuť. Nemá žádný smysl zvíře nutit jíst, když nemá hlad, či pít, když nemá žízeň. Podotýkám samozřejmě, pokud je zdravé. Sledujte raději, jak se vyvíjí hmotnost a pokud bude ztrácet, je třeba navštívit veterináře, stres nestres. Stejně tak s pitím - naučte se posuzovat hydrataci: když vytvoříte na hřbetě pejskovi kožní řasu a pustíte ji, do vteřiny by se měla vyrovnat. Pokud ne, není zavodnění organismu dostatečné. Tak hlavně klid a zdravý rozum. S pozdravem, Jan Havránek
Reakce od tazatele
Dobře děkuji, malá teď začala pít i jist ikdyz ji tak jak ste říkal, kdy se jí zachce :). Ještě bych měla jednu otázku a předem se omlouvám, že otravuji. Co na klíšťata? Máme tu pipetu ale klíšťata ji najdu i tak, většinou mi nejde vytáhnout hlavicka, četla jsem o bravectu a veterinář mi to prodá. Ale koukala jsem, že lidi píši že to není moc dobre. Já mám jen strach z boreliozi. Děkuji
Reakce od veterináře
Dobrý den. Nejlepší prevencí boreliózy je účinný preparát zabraňující přisátí klíštěte. Jsou tři základní cesty aplikace účinné látky: 1) Obojek - postupné uvolňování, dlouhodobé působení (až 1 rok), ale občasné alergické reakce. Důležité je koupit obojek s insekticidním účinkem, ne jen repelentní ("přírodní"). 2) Spot-on roztoky (kapky) - působí max. 1-2 měsíce (kromě Bravecto spot-on - 3-5 měsíců), různé účinné látky, na fipronil časté rezistence u klíšťat a 3) tablety - Bravecto (3-5 měsíců), Nexgard, Simparica (1 měsíc). U tablet je vysoká účinnost kvůli poměrně nové účinné látce a jsou velice šetrné, nevyvolávají alergické reakce. Diskutuje se o opatrném užívání u psů užívajících kardiaka, antiepiletika a některá nesteroidní antiflogistika, ale studie negativní vliv zatím neprokázaly. Lidé píší, že to není moc dobré, ale netuším proč. Osobně u svých zvířat volím tablety Bravecto. S pozdravem, Jan Havránek
Rakovina a nádory u zvířat jsou stejně nebezpečné jako u lidí. I zde však zároveň platí, že existují cesty, jak je vyléčit.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPřestože svého chlupáče kartáčujete a staráte se o jeho srst, jak nejlépe dovedete, najednou je matná, zacuchaná a bez života. Na kvalitu srsti má vliv mnoho faktorů. Jak se s nimi vypořádat a zajistit, aby se zvířátko opět krásně lesklo a nemělo všude chuchvalce?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKKyselina hyalorunová je nejznámější ve spojení s kosmetickým průmyslem a výrobou pleťových krémů pro ženy. Stejně užitečná a funkční je ale i ve veterině. Zvířatům pomáhá promazávat klouby, zabraňuje usazování zubního plaku, kamene a zklidňuje dásně.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKSe štěňátkem, které jste si právě donesli z útulku nebo od chovatele, se starším psem nebo s vrhem štěňat, které se u vás doma narodily, zkrátka vás s pejskem čeká očkování u veterináře. Proč ale psa očkovat, proti čemu a jak často? Článek přináší přehledný souhrn očkování psů podle nejaktuálnějších doporučení Světové asociace veterinárních lékařů malých zvířat (WSAVA).
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKZa chvíli začínají letní prázdniny a část světa se začne přemísťovat do teplejších destinací. Ne vždy ale chceme nechat našeho zvířecího parťáka doma, a tak vybíráme takovou dovolenou, aby mohl vyrazit na cesty s námi. Může to však pro něj znamenat stres a někdy i nebezpečí, proto jsme pro vás připravili několik doporučení, jak cestu bezpečně zvládnout.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKStejně jako u člověka, také u psa putuje rozmělněná potrava z tlamy do žaludku a dále. Pes tráví trochu jinak než člověk, a proto má i jiné nároky na výživu a skladbu potravy.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK© 2016 - 2026 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!