VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Kastrace feny

Otázka 3.2.2022     Pes

Dobrý den, prosím o váš názor.. Naše roční fena (zdravá) byla na kastraci před 14 dny. Šlo o kastraci vaječníků i dělohy. Třetí den po operaci ji začala prosakovat jizva, dostala antibiotika s tím, že se může jednat o reakci na šití. Druhý den z ní přes jizvu vykapalo větší množství zlutočervené tekutiny sladké vůně a pak to postupně ustávalo, jenže asi 8. den po operaci začal krvavý hlenovitý výtok z vulvy, byla i na sonu kde nebylo nic problematického vidět. Teplota 39.5, rozborem z výtoku potvrzený zánět, tak má teď podruhé antibiotika. Dnes je to 13.den od operace, bere antibiotika a začala zvracet 2x denně.... jen se chci ujistit, zda je tohle možný pooperační průběh kdy stačí trpělivost a zda můžu stále veterináři důvěřovat, nebo mám radši navštívit jiné pracoviště... Jinak fena žere, močí, vylučuje a chová se naprosto normálně, jizva je bez problémů- nehnisá. Mockrát děkuji za váš názor.

Veterinář odpovídá MVDr. Karolína Štoselová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, bohužel se ji to rozjelo ve velkém. Na dálku je to těžké radit. Zvracet může z antibiotik (což je normální, nemusí to sedět, mohou podráždit žaludek), ale také z jiných příčin - velká sepse apod. Udělala bych stěr z rány a poslala na kultivaci do laboklinu / idexxu a zároven stanovení citlivosti na antibiotika (jestli nám zabírají tyto atb na bakterie). Krev se brala? Hematologie, CRP, biochemie? Jak ošetřujete ránu lokálně?

Další zajímavý obsah

Jak se vyrovnat se smrtí mazlíčka

Dokonce i nebližší lidé občas nesplní naše očekávání, zklamou nás nebo způsobí bolest. Všechny neshody jsou součástí mezilidských vztahů. Na rozdíl od lidí jsou nám ale naši zvířecí kamarádi bezmezně věrní, oddaní a stálí, nikdy nekritizují, jsou vždy rádi, když nás vidí. Není tedy divu, že když mazlíček zemře, cítíme hluboký pocit ztráty a snažíme se s tímto faktem vyrovnat, jak nejlépe dokážeme.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Bezpečné prázdniny: jak v pohodě cestovat se psem či kočkou

Pokud máte domácí mazlíčky, pak víte, že ať už se vydáváte na cestu za prací nebo odpočinkem, čelíte rozhodnutí, jestli ho vezmete s sebou, nebo ho svěříte do péče rodině, přátelům či zvířecímu hotelu. U většiny majitelů vyhrává možnost mít ho u sebe, a tak jsme pro vás připravili následující tipy, které vám pomohou se na cestu s vaším zvířecím miláčkem připravit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?