CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

ONLINE
PORADNA

Nejoblíbenější rodinný pes? Stále vede retrívr, děti mají rády i bulldoka

29.1.2017    26 446 přečtení    157 hodnocení     2 komentáře

Hobby

Když si kupujete psa a máte děti, pravděpodobně zvažujete více hledisek: bude hodný nejen na děti a snese se s nimi, musí mít hodně prostoru, nebo bude mu u nás v bytě dobře? Při výběru zvažte i to, jestli jste aktivní rodina, nebo spíš trávíte čas v bytě, protože se pejskovi budete muset hodně přizpůsobit.

Bulldog

Středně velký pes, mírné povahy, moc toho nenaběhá. Hodí se i do bytu nebo města, kde máte méně možností na dlouhé a intenzivní procházky. Je to velmi přítulné a loajální zvíře, je mírný k dětem, zároveň je ale odvážný a dokáže ochránit.

Bígl

Bíglové jsou tvrdohlaví, temperamentní, potřebují pohyb, a to i doma. Je potřeba brát je často na procházku, aby se vybili. Nezapomeňte na to, že v sobě stále má něco ze svých loveckých předků, takže když chytne stopu, můžete strávit i půl dne, abyste ho našli. K dětem se ale hodí skvěle, je to energický a neúnavný pes.

Bullteriér

Bullíci jsou inteligentní, energické a mírné plemeno. Rychle se učí a k dětem se hodí výborně především pro svoji flegmatickou povahu. 

Kólie

Velké a přítulné plemeno, je to silný pes, který potřebuje hodně pohybu. Pro svou mírnou povahu se hodí k dětem jakéhokoliv věku. Navíc se děti rády tulí k jeho huňaté a dlouhé srsti.

Novofunlandský pes

Je to dobrák od kosti. Velký a masivní pes, s mírnou povahou, přítulný a poslušný. Skoro neštěká. Je velmi přátelský jak k dětem, tak k domácím zvířatům. Novofunlanďan potřebuje hodně prostoru a nejšťastnější bude u vody nebo ve vodě, protože je to původně rybářksé plemeno.

Vyžla

Velké plemeno, oproti novofunlanďanovi opravdu temperamentní pes. Potřebuje časté a dlohé procházky, kde se bude moct proběhnout. K dětem je mírný a ochranářský.

Irský setr

Velmi aktivní, velké plemeno. Energický, inteligentní, přítulný a milující pes, který se snadno sžije téměř s kýmkoliv a také s jinými domácími mazlíčky.

Labradorský retrívr

Asi nejznámější a neoblíbenější rodinný pes. Je to loajální, milující, trpělivé a mírné plemeno, které se hodí téměř do každé rodiny a ke každému dítěti. Často bývá trénován jako vodicí pes pro slepé lidi nebo slouží pacientům při canisterapii.

Zlatý retrívr

Podobně jako labrador, také zlatý retrívr je mírné a přátelské plemeno, které si oblíbily rodiny po celém světě. 

Jak se vám článek líbil?

Hodnocení čtenářů: 71% (hlasů: 157)

Témata

Autor článku

29.1.2017

Zdroje

petmd.com

Další články z tématu

Diskuze k článku

Pro odeslání komentáře je potřeba vyplnit všechny položky.

Poslat příspěvek

M.M.

29.1.2017 17:53

Zastávám názor, že malým dětem nepatří žádné zvíře. Až jsou děti starší a dostatečně vyspělé, může do rodiny přijít zvíře-ušetří se tím mnoho starostí a trápení na všech stranách.Nikdo nedokáže zaručit, že malé dítě zvířeti nechtěně neublíží a zvíře ve snaze se bránit neublíží dítěti...ať je sebehodnější.I ve vyjmenovaných plemenech se může vyskytnout temperamentněší jedinec a za nevhodné považuji dělat z loveckých plemen "gaučáky", jak se stalo módou. Nezvládnuté, nevybité jack a parson russely vídáme docela často. Mám zkušenost, že zvířata nemají malé děti v oblibě, děti mají nekoordinované pohyby, jsou hlučné, zbrklé a to není pro zvířata právě pozitivní,Sama jsem se zvířaty počkala až byl syn starší, kolem 10-ti let, dnes je dospělý a když potřebuji, v péči o mé dva bedlington teriéry mne bez problémů zastoupí.

Oldřich Pilař

29.1.2017 14:09

Velice teoreticky pojatý článek. Nevystihuje u plemen původní určení v použití, to však více či méně zůstává geneticky zachované. Ono se k dětem hodí každé plemeno, však musí být vychované, zrovna tak jako musí být vychované dané dítě. V neposlední řadě je třeba akceptovat, že pes, ať chceme nebo nechceme zůstává šelmou, kdy mnohdy ani zkušený kynolog neodhadne mžikovou reakci psa.

NAPOSLEDY PŘEČTENÉ ČLÁNKY

Chovatel

Zápal pysku: nedostatek vitamínu C u morčat

Zápal pysku u morčat je z hlediska nemocí jedním z nejdiskutovanějších témat. V příjmu potravy hraje zcela zásadní roli. Ve většině případů morče normálně přijímá potravu a kromě strupů kolem pysku nemusíme jiné příznaky vůbec pozorovat. Mnoho chovatelů proto netuší, o jakou nemoc se jedná, je tedy nutné chování morčátek pravidelně sledovat.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Zajímavosti ze světa zvířat. Víte, že...

Naši mazlíčci jsou podivná stvoření. Zajímali jste se někdy o to, proč se občas tak zvláštně chovají? Kočka se zdá být mazaná, kolik si toho ale zapamatuje? Jsou psi opravdu barvoslepí? Také máte pocit, že váš papoušek jí prakticky neustále? Zde je několik faktů o zvířatech, které by vás mohly zajímat.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
ZOBRAZIT DALŠÍ ČLÁNKY

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?