CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

ONLINE
PORADNA

Nejoblíbenější rodinný pes? Stále vede retrívr, děti mají rády i bulldoka

29.1.2017    24 200 přečtení    156 hodnocení     2 komentáře

Hobby

Když si kupujete psa a máte děti, pravděpodobně zvažujete více hledisek: bude hodný nejen na děti a snese se s nimi, musí mít hodně prostoru, nebo bude mu u nás v bytě dobře? Při výběru zvažte i to, jestli jste aktivní rodina, nebo spíš trávíte čas v bytě, protože se pejskovi budete muset hodně přizpůsobit.

Bulldog

Středně velký pes, mírné povahy, moc toho nenaběhá. Hodí se i do bytu nebo města, kde máte méně možností na dlouhé a intenzivní procházky. Je to velmi přítulné a loajální zvíře, je mírný k dětem, zároveň je ale odvážný a dokáže ochránit.

Bígl

Bíglové jsou tvrdohlaví, temperamentní, potřebují pohyb, a to i doma. Je potřeba brát je často na procházku, aby se vybili. Nezapomeňte na to, že v sobě stále má něco ze svých loveckých předků, takže když chytne stopu, můžete strávit i půl dne, abyste ho našli. K dětem se ale hodí skvěle, je to energický a neúnavný pes.

Bullteriér

Bullíci jsou inteligentní, energické a mírné plemeno. Rychle se učí a k dětem se hodí výborně především pro svoji flegmatickou povahu. 

Kólie

Velké a přítulné plemeno, je to silný pes, který potřebuje hodně pohybu. Pro svou mírnou povahu se hodí k dětem jakéhokoliv věku. Navíc se děti rády tulí k jeho huňaté a dlouhé srsti.

Novofunlandský pes

Je to dobrák od kosti. Velký a masivní pes, s mírnou povahou, přítulný a poslušný. Skoro neštěká. Je velmi přátelský jak k dětem, tak k domácím zvířatům. Novofunlanďan potřebuje hodně prostoru a nejšťastnější bude u vody nebo ve vodě, protože je to původně rybářksé plemeno.

Vyžla

Velké plemeno, oproti novofunlanďanovi opravdu temperamentní pes. Potřebuje časté a dlohé procházky, kde se bude moct proběhnout. K dětem je mírný a ochranářský.

Irský setr

Velmi aktivní, velké plemeno. Energický, inteligentní, přítulný a milující pes, který se snadno sžije téměř s kýmkoliv a také s jinými domácími mazlíčky.

Labradorský retrívr

Asi nejznámější a neoblíbenější rodinný pes. Je to loajální, milující, trpělivé a mírné plemeno, které se hodí téměř do každé rodiny a ke každému dítěti. Často bývá trénován jako vodicí pes pro slepé lidi nebo slouží pacientům při canisterapii.

Zlatý retrívr

Podobně jako labrador, také zlatý retrívr je mírné a přátelské plemeno, které si oblíbily rodiny po celém světě. 

Jak se vám článek líbil?

Hodnocení čtenářů: 71% (hlasů: 156)

Témata

Autor článku

29.1.2017

Zdroje

petmd.com

Další články z tématu

Diskuze k článku

Pro odeslání komentáře je potřeba vyplnit všechny položky.

Poslat příspěvek

M.M.

29.1.2017 18:53

Zastávám názor, že malým dětem nepatří žádné zvíře. Až jsou děti starší a dostatečně vyspělé, může do rodiny přijít zvíře-ušetří se tím mnoho starostí a trápení na všech stranách.Nikdo nedokáže zaručit, že malé dítě zvířeti nechtěně neublíží a zvíře ve snaze se bránit neublíží dítěti...ať je sebehodnější.I ve vyjmenovaných plemenech se může vyskytnout temperamentněší jedinec a za nevhodné považuji dělat z loveckých plemen "gaučáky", jak se stalo módou. Nezvládnuté, nevybité jack a parson russely vídáme docela často. Mám zkušenost, že zvířata nemají malé děti v oblibě, děti mají nekoordinované pohyby, jsou hlučné, zbrklé a to není pro zvířata právě pozitivní,Sama jsem se zvířaty počkala až byl syn starší, kolem 10-ti let, dnes je dospělý a když potřebuji, v péči o mé dva bedlington teriéry mne bez problémů zastoupí.

Oldřich Pilař

29.1.2017 15:09

Velice teoreticky pojatý článek. Nevystihuje u plemen původní určení v použití, to však více či méně zůstává geneticky zachované. Ono se k dětem hodí každé plemeno, však musí být vychované, zrovna tak jako musí být vychované dané dítě. V neposlední řadě je třeba akceptovat, že pes, ať chceme nebo nechceme zůstává šelmou, kdy mnohdy ani zkušený kynolog neodhadne mžikovou reakci psa.

NAPOSLEDY PŘEČTENÉ ČLÁNKY

Odborník

Jak probíhá léčba rakoviny u zvířete?

Stejně jako lidská medicína, i ta veterinární se vyvíjí neuvěřitelným tempem – takovým, že veterinář, který chce držet krok se všemi novými možnostmi diagnostiky a léčby, se musí neustále vzdělávat. Specializace veterinářů na jeden konkrétní obor jsou stále častější. Nepřekvapí tedy, že kromě chirurgů a ortopedů existují také veterináři internisté nebo rovnou onkologové.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
ZOBRAZIT DALŠÍ ČLÁNKY

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?