VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Dávkování vit. K po otravě jedem na krysy

Otázka 6.3.2024     Pes

Dobrý den, prosím o radu. Náš pes 43kg snědl jed na potkany Ratimor. Po zjištění jsme jeli k veterináři kde byl vyšetřený, udělány krevní testy a předepsán vitamím K. Obávám se ale dávkování. Máme dávat 2x denně 10ml Kavit. Museli jsme si vyzvednout dalsí balení a chyběla nám ranní dávka a proto nám predepsali recept do lékárny na Kanavit a měla jsem dát naráz 5 balení s tím že v lékárně mi to budou rozmlouvat že je to velká dávka ( jedno má 5ml ale 20mg/ml). Volala jsem na veterinu a prý opravdu musím dát 5 lahviček. Manželovi pak volali znovu, že nemáme číst příbalové letáky a dát mu to. Manžel při vyzvedávání nových balení konzultoval dávkování s jinou veterinářkou a ta řekla že je to v pořádku a že už se k té jednorázové dávce Kanavitu nebudeme vracet. Prosím Vás bylo to správně? A pokud ne, nemohli jsme mu tou dávkou ublížit? Děkuji moc za odpověď! Jana

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Richterová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, otrava rodenticidy je extrémně vážná věc. Dávkování vitamínu K se v různých zdrojích liší a je pravda, že dávka přesahující 10mg/kg se mi zdá vysoká, nicméně paní doktorka k tomu měla jistě důvod především kvůli zahájení léčby včas a dostatečně. Dávkování 10ml 2xd je i u tak velkého psa stále dost, paní doktorka nejspíš bude dávku dále upravovat. Je rozhodně lepší nic nepodcenit, sitiace se pak již nedá vrátit zpět když pes krvácí. Držím palce.

Další zajímavý obsah

Hobby

Paměť vašeho psa: zjistěte, jak je na tom pomocí jednoduchého testu

Přemýšleli jste někdy o tom, jakou má váš pes paměť a jak funguje? Všichni víme, že si pejsek umí zapamatovat kdejakou lumpárnu a naopak při tréninku dělá, že to či ono zapomněl. Psí a lidská paměť funguje rozdílně. Lidé si uchovávají vzpomínky jako živé obrazy. Podle studií si psi obrazy nevytváří, ale mají takzvané „otisky“ událostí, kde hrají roli zvuky, pohyby a pachy. Otestujte si, jak je na tom váš pejsek!

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Kloubní výživa pro psy, 2. díl: stavba kloubu

V minulém díle jsme si řekli kdy a jak užívat kloubní výživu. Teď se ale potřebujeme zorientovat v nepřeberném množství produktů, které nám trh nabízí. Jak na to? Nejlepší je porozumět stavbě kloubu a funkci jeho jednotlivých součástí. Na základě těchto znalostí se nám bude lépe rozhodovat o látkách, které má správná kloubní výživa obsahovat, aby fungovala tak, jak potřebujeme.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?