CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

ONLINE
PORADNA

Zanecháním psa v autě udělujete rozsudek smrti

20.6.2017    6 766 přečtení    8 hodnocení

V letních měsících se teplota v zaparkovaném autě během několika minut snadno vyšplhá až k 65° Celsia, čímž vznikne doslova smrtící výheň.

Chystáte se na dovolenou spolu s vaším mazlíčkem, ale během cesty potřebujete zajít ještě na rychlý nákup několika posledních věcí, a tak svého psa na ty dvě rychlé minutky zamknete ve vozidle s tím, že jste přeci hned zpět. Tento scénář mnozí z vás jistě znají a nebo venku často vídají. Vězte však, že v jarních či letních měsících tím bez nadsázky ohrožujete mazlíčkův život.

Během letních měsíců, kdy intenzivně svítí slunce, se teplota v zaparkovaném autě může během několika málo minut vyšplhat až k 65 stupňům Celsia přesto, že venku může být příjemných pětadvacet. Sluneční paprsky tak udělají z interiéru vašeho vozidla doslova smrtící výheň, ve které zvíře může vemi rychle zkolabovat a pokud mu nebude včas poskytnuta pomoc, tak i zemřít. 

Hrozba pokuty

V případě, že svého psa takto zanecháte ve vozidle, hrozí vám pokuta až 50 000 Kč a podle vedoucího odboru životního prostředí v českobudějovickém magistrátu je pokuta skutečně udělována a popisuje i situace, kdy nešťatsní majitelé psa sepisují protokol o svém pochybení a během toho stále oplakávají ztrátu svého mazlíčka.

Nebuďte lhostejní, avšak nerozbíjejte okénka cizích vozidel!

Pokud v horkých dnech narazíte na zvíře uzamčené ve stojícím vozidle, rozhodně sami nezasahujte, čímž byste se mohli vystavit trestnímu stíhání za poškození cizí věci a v extrémním příadě může hrozit i vězeňský postih. Místo vlastního řešení tedy okamžitě přivolejte policii a respektujte pokyny operátora, který vám poradí, jak se zachovat. 

 

Jak se vám článek líbil?

Hodnocení čtenářů: 100% (hlasů: 8)

Témata

Autor článku

20.6.2017

Zdroje

hobby.idnes.cz
zpravy.idnes.cz

Další články z tématu

Diskuze k článku

Pro odeslání komentáře je potřeba vyplnit všechny položky.

Poslat příspěvek

NAPOSLEDY PŘEČTENÉ ČLÁNKY

Jak správně čistit vodu v akváriu

Pravidelná výměna vody je jedním z nejdůležitějších aspektů zdravého prostředí v akváriu. Pro nádrže s živými rostlinami je nejlepší, měnit vodu každý týden, abychom doplnili hladinu stopových prvků. V neosázeném akváriu bychom měli každý týden zkontrolovat vlastnosti vody příslušnými postupy a podle toho se rozhodnout, zda je potřeba vodu vyměnit, nebo ne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Kloubní výživa pro psy, 1. díl: kdy a proč klouby psa řešit

Přinesli jste si domů roztomilé štěňátko a těšíte se, jak spolu budete zažívat krásné chvilky. Ze štěňátka se postupně stane váš parťák, a vy si spolu budete užívat dlouhé procházky sluncem prozářenou krajinou… Prostě idylka. Aby tato idylka trvala co nejdelší dobu, je potřeba tomu jít trochu naproti a nic nenechat náhodě. O své tělo se taky staráme, když nás něco bolí, snažíme se to řešit. Pes má tu smůlu, že neumí o své bolesti mluvit. Proto v některých případech poznáme, že je něco špatně až pozdě.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
ZOBRAZIT DALŠÍ ČLÁNKY

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?