CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Osmáci 3 bratři narozené 25.8.2017

Otázka 10.10.2017    

Dobrý den, Mám dotaz ohledně osmáků. Jsou to drobečkové, ještě ani ne 2 měsíce. Jeden ze tří bratrů je spokojený a v klidu, ale ostatní dva se pořád mezi sebou perou-nedaj si chvilku klid, ze začátku bylo vše dobré i spolu na sobě spali a teď je to takto. Jeden z nich dost často kouše klec-mají jednu velkou+jednu střední klec propojenou, spoustu klacků a "hraček", ale stále se bojí a perou. Máme je od pátku a od neděle mají novou velkou klec. Můžete mi prosím poradit co s tím? Neperou se do krve, ale i tak se o ně bojím a když jsme ty dva rozdělili oba bez sebe šíleli. Děkuji, s pozdravem Pechočová Diana

Odpověď Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, vzhledem k tomu, že se jedná o velmi družné tvorečky milující společnost a sama píšete, že jsou bez sebe nešťastní, nechala bych je pospolu. Otázkou je, zda máte opravdu 3 samce, protože pokud je mezi nimi jedna samička, budete mít brzy doma osmáčí nadělení, to byste je rozdělit museli nebo nechat vykastrovat. Pokud by se zraňovali opravdu až do krve a rozhodla byste se je oddělit, umístěte klece poblíž sebe, aby se alespoň viděli a slyšeli.

Další zajímavý obsah

Život morčete: chování, seznamování, režim

Morčata jsou přirozeně společenská a snadno si zvykají na nového kamaráda, také se skvěle hodí k dětem. Potřebují ale hodně kontaktu, režim a rozptýlení. Dejte si pozor na to, aby v kleci byl vždy jen jeden samec, dva samci pohromadě mohou soupeřit o teritorium a nakonec začnou bojovat.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Cestování s mazlíčkem: 7 tipů, jak se připravit na dobrodružství a užít si ho

Za chvíli začínají letní prázdniny a část světa se začne přemísťovat do teplejších destinací. Ne vždy ale chceme nechat našeho zvířecího parťáka doma, a tak vybíráme takovou dovolenou, aby mohl vyrazit na cesty s námi. Může to však pro něj znamenat stres a někdy i nebezpečí, proto jsme pro vás připravili několik doporučení, jak cestu bezpečně zvládnout.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Morčata a jejich nároky na vitamín C

Morčata společně s lidmi, opicemi a dalšími drobnými savci si nedokáží sama vytvářet vitamín C (kyselinu askorbovou), jelikož v průběhu evoluce ztratila potřebný enzym, který pomáhal tento vitamín syntetizovat. Potřebují proto hodně ovoce, zeleniny nebo doplňkové krmivo, aby si nedostatek nahradila.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?