CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Osmáci 3 bratři narozené 25.8.2017

Otázka 10.10.2017    

Dobrý den, Mám dotaz ohledně osmáků. Jsou to drobečkové, ještě ani ne 2 měsíce. Jeden ze tří bratrů je spokojený a v klidu, ale ostatní dva se pořád mezi sebou perou-nedaj si chvilku klid, ze začátku bylo vše dobré i spolu na sobě spali a teď je to takto. Jeden z nich dost často kouše klec-mají jednu velkou+jednu střední klec propojenou, spoustu klacků a "hraček", ale stále se bojí a perou. Máme je od pátku a od neděle mají novou velkou klec. Můžete mi prosím poradit co s tím? Neperou se do krve, ale i tak se o ně bojím a když jsme ty dva rozdělili oba bez sebe šíleli. Děkuji, s pozdravem Pechočová Diana

Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, vzhledem k tomu, že se jedná o velmi družné tvorečky milující společnost a sama píšete, že jsou bez sebe nešťastní, nechala bych je pospolu. Otázkou je, zda máte opravdu 3 samce, protože pokud je mezi nimi jedna samička, budete mít brzy doma osmáčí nadělení, to byste je rozdělit museli nebo nechat vykastrovat. Pokud by se zraňovali opravdu až do krve a rozhodla byste se je oddělit, umístěte klece poblíž sebe, aby se alespoň viděli a slyšeli.

Další zajímavý obsah

Jdeme vybírat hlodavce do zverimexu. Na co se máme zaměřit?

Před koupí zvířete zvažte finanční a časové možnosti, zvířátku se budete muset věnovat. Velmi často jsou tito malí chlupáči pořizováni především dětem. Je to výborný start pro dráhu chovatele, je ale zároveň dobré vzít v úvahu věk dítěte, zda je již schopné se o zvíře postarat. Buďte proto jako rodiče soudní. Většina drobných savců se navíc rychle rozmnožuje, a tak se z vašeho bytu může nedobrovolně stát chovatelská stanice.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Popáleniny: první pomoc pro domácí mazlíčky, 1. část

Málokterá zranění domácích mazlíčků jsou tak traumatizující, bolestivá a způsobují takové trvalé následky jako popáleniny. Na rozdíl od jiných poranění jsou popáleniny charakteristické tím, že poškozují tkáň; někdy nevratným způsobem. Je proto důležité domácnost zabezpečit tak, aby mazlíčci nepřišli k úhoně.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Obezita u psů a koček: proč je nebezpečná?

Obezita patří mezi celosvětově velmi rozšířená civilizační onemocnění současné doby a jinak tomu není ani u našich domácích mazlíčků. Zatím co člověk své stravovací návyky může vůlí ovlivnit a změnit, zvíře je plně závislé na péči svého majitele. Obecně platí, že majitelé psů a koček milují své svěřence natolik, že jim vždy rádi dopřejí více než je potřeba a pak vznikají problémy s váhou. Proč je obezita nebezpečná a jak s ní lze bojovat?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?