VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

zažívací problémy u psa

Otázka 25.6.2018     Pes

Dobrý den máme 13letého křížence ovčáka a vlkodava. Krmíme běžně granulema Brit Care jehněčí. V lednu mu trhali 6 zubů, poté měl dietu a vařili jsme rýži a těstoviny. Pak jsme dávali drobné granule Yoggies než přešel zpět na Brit Care které dříve jedl bez problémů (vystřídali jsme i kachnu a lososa - vše bylo OK) Asi před měsícem nám začal krkat prdět a strašně smrděl. V bříšku mu kručelo, šli jsme k veterináři, tři dny mu píchali nějaké injekce (nevíme co a proč). koupili jsme mu Probican a ještě nějaký prášek do žrádla měl by být na bázi probiotik na název si teď nevzpomenu :( Pak měl opět dietu - rýže, těstoviny. Před týdnem jsme jeli na dovolenou na Šumavu - 5 dní jsme ho krmili po té rýži Yoggies a pak zas přidali ty které žral předtím 2 roky běžně (Brit Care). Opět měl průjem, dokonce chtěl včera zvracet. Dnes ráno vůbec odmítl žrát, stále spal a byl malátný. Z granulí nevybral ani maso :( Navíc zhubnul 4 kg asi za měsíc...................opět jsme byli dnes odpoledne u veterinářky, píchla mu injekci. Kdytž mu prohmatávala břicho tak zakňučel bolestí. Večer jsem mu dala Yoggies s kapsičkou to snědl budu teď sledovat jeho trus a uvidím zda ráno bude veselejší a bude žrát ............. Je sice už starý (13let) ale stále velmi akční, chodíme denně 3-5 km, na dovolené s námi ušel velký výšlap na kopec skoro 10 km. Ještě musím dodat že asi před 2 lety omylem sežral na dvoře trávu kterou přítelův syn postříkal téměř neředěným Dominatorem. Přišli jsme na to pozdě, protože jsme tehdy jeli na víkend do Třeboně za kamarádkou a syn se přiznal až po našem návratu. Veterinářka mu opět napíchala spoustu injekcí a já si myslím že má od té doby žaludek a střeva v nepořádku. Veterinářka říkala že je možné že už nám granule nebude žrát a budem muset vařit. S tím problém nemáme ale on nesní žádné ovoce ani zeleninu. Poradíte co máme dál dělat? Ještě nějaká další vyšetření? Krev, sono atd. ? Děkuji.

Veterinář odpovídá Veterina PAPRSEK - MVDr. František Svozil PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, Pokud má pes opakovaně trávicí problémy bylo vy vhodné podniknout i další vyšetření jako je krev (biochemie, hematologie), rtg břicha a popřípadě dle výsledku ultrazvuk.Tato vyšetření můžete absolvovat kdekoliv:) Je sice varianta, že mu už původní granule proste jen “nesedí”, ale za nás by jsme ta vyšetření chtěli aby byla jistota, že jsou orgány v dutině břišní v pořádku. Držíme palce ať to dopadne co nejlépe!:) Veterina Paprsek

Další zajímavý obsah

Na psí a kočičí nervy pomáhá klidný přístup, psycholog nebo přírodní veterinární přípravky

Existují psi a kočky pohodáři a ti, kteří se lekají kdejakého šustnutí, stresují je cesty dopravními prostředky, na výletech zvrací, a že byste je nechali doma o samotě, si můžete nechat tak akorát zdát. Veškerý diskomfort, který vaše zvířátko prožívá a na který špatně reaguje, je pro něj stres. A koneckonců je to stres i pro vás jako pro majitele.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

S pejskem na konec světa i v zimě. A se svačinkou pro vás oba

Cestovatelská nálada většinou patří letním měsícům. Trend posledních let však je utéct z naší české zimy do teplých krajin a nabírat energii u moře nebo v teplejších zemích. Jak to ale vyřešit s našimi psími miláčky? Mnoho páníčků je nechce svěřit známým ani personálu ve specializovaných hotelech. Vezměte tedy pejska s sebou a nezapomeňte mu přibalit svačinku.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Vzteklina. Nebezpečná nemoc, která končí uhynutím zvířete a smrtí člověka

Vzteklina je akutní virové onemocnění centrálního nervového systému teplokrevných živočichů, které je neléčitelné a smrtelné. Česká republika je od roku 2004 označena jako prostá vztekliny, a to díky orální vakcinaci lišek v minulosti a očkování psů, které je povinné pro všechny jejich majitele. Můžete se s ní ale setkat v exotických a rozvojových zemích.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?