VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Pražský krysařík , samec 1,4 r starý , nekastrovaný

Otázka 9.5.2023     Pes

Dobry den. Před časem byl pejskovi diagnostikován Demodex canis (kožní stěry v lab. Holešovice Praha). Na základě patrného vypadání srsti a vzniku lysiny v oblasti rtamen. Bakterialní, mykologické nebo parazitální ( kromě Demodex) onemocnění nebylo prokázáno. Byla mu aplikována tableta Bravecto (26.3. 2023). Je to tedy již vícejak měsíc. Co se týče stravy , snažím se být důsledný a pejsek dostává kvalitní stravu (granule) na podporu a posílení imunity s lososovým olejem. Plus každý den vitamín E. Pejsek je velice vitální a veselý. Nicméně po vizuelní stránce to stále dobré není. Vlastně vypadá jako nějaké týrané zvíře. Nevím jak dlouho může trvat opetovné zasrstnění. Mám ho velice rád a velice mne mrzí , když v parku od nás ostatní pejskaři odcházejí v obavách jestli nemuže být nakažlivý. Což je samozřejmě hloupost. Je možné že bylo v léčbě něco opominuto ? Děkuji za Vaší odpověd

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Osrstění po prodělané demodikóze trvá poměrně dlouho. Léčba je v pořádku, možná bych doplnil přípravkem WeDerm od f.Mervue . S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

První pomoc

První pomoc: jak na odřeninu poraněného psa

Rozdíl mezi řeznou ránou a odřeninou je, že řezné rány jsou delší, jejich okraje jsou hladké a úhly ostré. Nejhlubší bývají uprostřed. Odřenina je méně hluboká než řezná rána a krvácení, pokud k němu vůbec dojde, je jen minimální. Mírné odřeniny mohou po zahojení zůstat bez následků, hlubší odřeniny však mohou na kůži zanechat jizvu. Traumatičtější odření, které naruší nebo odstraní všechny vrstvy kůže, se nazývá avulze.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Bezpečné prázdniny: jak v pohodě cestovat se psem či kočkou

Pokud máte domácí mazlíčky, pak víte, že ať už se vydáváte na cestu za prací nebo odpočinkem, čelíte rozhodnutí, jestli ho vezmete s sebou, nebo ho svěříte do péče rodině, přátelům či zvířecímu hotelu. U většiny majitelů vyhrává možnost mít ho u sebe, a tak jsme pro vás připravili následující tipy, které vám pomohou se na cestu s vaším zvířecím miláčkem připravit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?