VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Pořezaná packa

Otázka 1.4.2018     Pes

Dobrý den, Naše fenka si při hře ve výběhu asi před týdnem pořezala packu. Vypláchli jsme ji ránu a celý týden se snažili aby byla v klidu a ranka se zahojila. Naše fenečka je ovšem dost velké šídlo a chvilku neposedí. Včera při běhu ranka zase krvacela, vyčistili jsme ji a ošetřili, ale po dnešní procházce jsem zjistila, že ranka sice nekrvácí, ale zase je otevřená, nezahojená. Nevím jestli je to prkotina a zkusit to přísnějším klidovým režimem nebo obtěžovat veterináře. Evidentně ji to vůbec nebolí, nekulhá a ani to nijak nevnímá. Jen šíleně ráda běhá a nechci ji z každé procházky po 15 minutách tahat domů protože krvácí. Předem moc děkuji za radu.

Veterinář odpovídá Veterinární ordinace POLNIČKA PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Nevím, kde přesně si Vaše fenka pořezala packu a jak rána vypadá, nicméně pokud rána po týdnu stále občas krvácí, je na místě ošetření veterinářem. Zřejmě už rána nebude vhodná k zašití, ale bude třeba ji buď krýt obvazem, aby měla čas se zahojit, nebo se domluvit na aplikaci antibiotik či preparátů na zastavení krvácení a podporu hojení. Na dálku nedokážu rozhodnout. A na závěr k tomu "obtěžování" veterináře, což mě zaujalo. My, veterináři, poskytujeme službu placenou Vámi, našimi klienty. Pokud by nás Vaše požadavky obtěžovaly, nevolili bychom tento způsob obživy. Chápu, že v humánní sféře má člověk občas pocit, že svého doktora skutečně obtěžuje, ale ve veterině to tak není. Za svou praxi mohu říct, že naši klienti vědí, že je lépe se ozvat s problémem na začátku, i když jde o banalitu, než vyčkávat a pak zdlouhavě řešit následné komplikace. Příklad - mnohokrát jsme řešili ránu, která, pokud by byla včas zašita a aplikována antibiotika, nemusela by vyústit v mnohatýdenní léčbu sekundární infekce, granulační hojení a nevzhlednou jizvu. To jen pro úplnost. S pozdravem a přáním rychlého uzdravení Jan Havránek

Další zajímavý obsah

Odborník

Antiparazitika pro kočku či psa. Jak si správně vybrat?

Dnes máme široký výběr antiparazitárních preparátů působících proti blechám a klíšťatům. Tito parazité dokáží psa i kočku pořádně potrápit. Kromě toho, že sají krev, mohou být zdrojem přenosných onemocnění a přenašečem vnitřních parazitů, mohou na ně vznikat velmi nepříjemné alergické reakce. Každá forma má své klady i zápory.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?