
Koprofagie: 5 důvodů, proč pes pojídá výkaly
Pojídání stolice neboli koprofagie je u štěňat naprosto běžná. Může se však lehce stát, že se tento štěněcí nešvar stane zlozvykem a přetrvává i v dospělém věku psa.
ONLINE
PORADNA
9.11.2016
Krmení psa není věda, pokud se již rozhodnete pro způsob, je podstatné držet se ho a nedělat razantní změny jak ve složení krmiva, tak v režimu. To psi nesnášejí úplně dobře.
Nerozmazlujte svého psa a dávejte mu pamlsky jen tehdy, pokud si to zaslouží. Zaprvé jsou to další kalorie navíc, které mu mohou narušit trávení, a zadruhé mu často nabízené laskominy zevšední. Pes by měl dostat pamlsky jen za odměnu po provedení úkolu. Například granule, které běžně dostává, odeberte z pravidelné krmné dávky, aby nepřibíral. Neplatí to samozřejmě u všech, je ale lepší problémům předcházet.
Kromě granulí existuje celá řada dalších pamlsků, které psovi udělají radost, zároveň jsou ale nízkokalorické a nezatíží jeho trávení. Nově jsou rozšířené takzvané „funkční pamlsky“, to znamená, že kromě obvyklého složení obsahují také například mořskou řasu pro lepší zuby, kolagen na klouby nebo slouží jako přírodní odčervení.
V ŽÁDNÉM případě psovi nedávejte čokoládu, je pro ně nebezpečná a toxická, ani sladkosti a cukrovinky, a dokonce ani některé kosti nejsou vhodné. Ovoce a zelenina jsou v pořádku, existují ale výjimky, které jsou nebezpečné: avokádo, třešně, hrozny, rozinky.
Pojídání stolice neboli koprofagie je u štěňat naprosto běžná. Může se však lehce stát, že se tento štěněcí nešvar stane zlozvykem a přetrvává i v dospělém věku psa.
Odborník
Někteří parazité si nevybírají a napadají i člověka. Pokud preventivně ošetřujeme psa či kočku proti vnějším (ekto-) i vnitřním (endo-) parazitům, chráníme tím nejen je, ale také sebe. Ne všichni parazité jsou hostitelsky specifičtí, to znamená, že napadají jen jeden živočišný druh.
První pomoc
Vše, co se zdá jako zvracení, nemusí být zvracení. Rozlišujeme dva základní termíny, a to regurgitaci a samotné zvracení. V článku se dozvíte důvody zvracení a jak zvířátku pomoci.
Hobby
Králici jsou větší osobnosti než si lidé myslí. Kdo kdy měl králíčka, tak to chápe. Stejně jako jiná zvířata, také oni komunikují prostřednictvím řeči těla a různých zvuků, které můžete snadno vypozorovat.
Morčata jsou přirozeně společenská a snadno si zvykají na nového kamaráda, také se skvěle hodí k dětem. Potřebují ale hodně kontaktu, režim a rozptýlení. Dejte si pozor na to, aby v kleci byl vždy jen jeden samec, dva samci pohromadě mohou soupeřit o teritorium a nakonec začnou bojovat.
© 2016 - 2022 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!