VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Plisen u psa

Otázka 25.9.2022     Pes

Dobrý den, mám dvě fenky yorkshirrskeho teriéra. Před asi pěti týdny se u jedné na nožičce udelal takový kruhový stroupek. Ihned jsme šli k veterináři, kde mi řekli, že asi nejspíš půjde o plisen, udělali odběr vzorků, pichli nějakou injekci, dostali jsme na týden nějaké léky a že si máme za deset dní zavolat jestli se ta plisen potvrdí. Plisen se potvrdila dostali jsme chytrou houbu, kterou jsme aplikovali, po týdnu kontrola, dostali jsme šampon imaverol, že mám pro jistotu obě vždy každý třetí den vykoupat. Koupali jsme a na nožičce zůstal jenom flíček bez stroupku, bez ničeho, ale objevila jsem u druhé na zádech stroupky, nejdříve dva malinký,pak třetí, čtvrtý. . Každý týden chodíme na kontroly, pořád nám dávají jenom ten imaverol. Poctivě každý třetí den koupem a me se zdá, že se to u té druhé vůbec nelepsi, spíše se to zhoršuje. Ptala jsem se i na očkování proti plísní, ale bylo mi řečeno, že se to nedoporučuje. Pelíšky a všechno doma jsem poctivě vyprala, dezinfikovala. A můj dotaz. Opravdu nemůžu dělat víc než jen koupat v imaverolu? Moc se mi nelíbí přístup veterináře a možná přemýšlím, že zajdu i jinam, i když jsem dřív byla vždy spokojená. Dekuji za Vas názor.

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Zkuste navštívit jiné veterinární pracoviště. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

První pomoc

První pomoc: pokousání, poškrábání nebo zhmoždění jiným zvířetem

Rána kousnutím (vulnus morsum) může být podobná ráně bodné, zhmožděnině nebo tržné ráně. Často u ní dochází k infekci a špatnému hojení rány. Zuby zvířat mají na svém povrchu vrstvu zubního plaku, která je plná bakterií. Při kousnutí tyto bakterie kontaminují porušenou kůži a měkké tkáně napadeného zvířete a dochází k rychlému rozvoji zánětu, který může skončit i otravou krve neboli sepsí.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak správně vybrat granule pro kočku i pro psa? Čťete složení, nenechte se strhnout reklamou

Suchá krmiva (granule) představují v dnešní době nejčastěji používaný způsob krmení. Jejich nespornou výhodou je dobrá skladovatelnost, jednoduchá manipulace a dávkování. Suchá krmiva mají ale i řadu nevýhod, jako je neznámé přesné surovinové složení, často sporná kvalita surovin či použití chemických látek, pro zvíře pak znamenají také nižší chutnost a menší stimulaci činnosti trávicího traktu. Na co se tedy při výběru granulí zaměřit?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?