VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Kousání tlapek

Otázka 10.3.2018     Pes

Dobrý den, mám nově německého ovčáka, stáří cca 4 roky. K lidem je hodný, nechá se krmit z ruky, mohu ho při krmení hladit. Nemá problém ani s jinými psy. Dlouhodobý problém je, že si vrčí a štěká hlavně na přední tlapy. V minulosti si je prý i rozkousal. Všimla jsem si, že pokud má tlapky suché, nedělá to. Jakmile vyběhne ven a tráva je mokrá, začne si na tlapy zle vrčet, přejde až v zuřivý štěkot. Pokud ho okřiknu na chvilku přestane, ale ani ne za minutu začne vše znovu. Dá se toto nějak odnaučit?

Veterinář odpovídá Veterina Češkova PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, je to velký problém a běh na dlouhou trať. Když si psi koušou tlapky nebo olizují, zpravidla se jedná o obsedantně kompulzívní poruchu, kdy si tímto zvyšují produkci endorfinů(hormony štěstí) a navozují tak příjemné pocity. Ve Vašem případě mi to připadá jako by měl spojené mokré tlapky v minulosti s něčím nepříjemným , až bolestivým. Asi se nedozvíte , co se stalo. Zkoušela bych různé varianty - např. namočit tlapky před krmením, namočit a hodně intenzivně si hrát, jít na procházku na vodítku,nasadit náhubek,namočit tlapky a cvičit poslušnost a v žádném případě nedovolit, aby se jim jakkoli věnoval a hlavně se celou dobu chovejte jakože "mít mokré tlapky je normální". Je to nadlouho a hlavně musíte býz velmi důslední. Také bych ho zpočátku nepouštěla do mokré trávy navolno , protože jak bude z Vašeho vlivu, bude to stejně dělat. Nesmíte to vůbec dovolit a zpočátku hledejte takové situace, kde můžete ihned zasáhnout. S přáním hezkého dne Monika Klimplová

Další zajímavý obsah

Nepodceňujte péči o zuby vašeho čtyřnohého parťáka!

Možná si říkáte, jaká péče o zuby psů a koček? Tolik let se jim o zuby nikdo nestaral a teď najednou by se mělo začít? Mezi chovateli stále panuje přesvědčení, že zvířecí chrup má dobrou samočistící schopnost a není tedy potřeba o něj dále pečovat. Ale nezapomínejme, že složení a struktura potravy psů a koček se za posledních 50 let výrazně změnila.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Čipování psů a koček. Věděli jste, že zvíře musíte ještě registrovat? Jinak ho nenajdete, když se ztratí

Při čipování veterinář vpichuje pod kůži psa či kočky milimetrový mikročip s jedinečným číselným kódem, který slouží k dohledání zvířete, když se ztratí. Očipováním to ale teprve začíná, dalším krokem je zápis do evidence jedné ze dvou institucí - bez něj je mikročip v podstatě k ničemu a zvíře je nedohledatelné.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?