VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Fenka kouká pořád do stropu

Otázka 27.10.2018     Pes

Dobrý den. Začali jsme se obávat o zdraví naší fenky Bordekolie. Asi před měsícem to začalo, když jsme měli altán na terase a odraz světla z našich mobilů vytvářel odraz na stropě altánu. Fenka začala běhat a vrčet. Dělala to jenom občas, ale pak častěji a častěji. Nikdy to předtím nedělala. Altán je už složený a teď jsme v domě, ale to koukání nepřestalo. I bez odrazu prostě bez ničeho kouká do stropu a nemá vyhrazené místo. Kouká v obýváku, v kuchyni na chodbě všude. Jedině nekouká tehdy, když se s ni hrajeme a pak začne znova. Dokáže koukat i hodinu. Ale nekouká pořád na jeden bod ale posune se a kouká znova na jiný bod. Je jedno jestli ke světlo zapnuté nebo ne. Dokonce ráno si otevře dvere i do koupelny a tam kouká na strop. Jsou jí 3 roky a naposledy hárala v dubnu. Nevíme, co ji je. Nechapeme to. Půjdeme samozřejmě k veterináři, ale každá rada je dobrá v čem to vězí. Moc děkuji za odpověď.

Veterinář odpovídá Veterina Češkova PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, to není porucha zdravotního stavu, veterinář Vám medikamenty nepomuže. Myslím, že fence se asi obrazce líbily a teď se snaží si přijemnou atmosféru navodit znovu. Psi a borderky zvlášť mají dobrou paměť. Nechci se Vás nějak dotknout, ale fena asi není dostatečně psychicky a pracovně vytížena. Jestli cvičíte, tak přidat, jestli ne,tak začít. zaměstnat, unavit.Smysl psího života je práce a zachování rodu ( shánění obživy- to s člověkěm nemusí), takže hra, vycvik, mateřství. Dále spořádání zasloužené potravy( ulovené nebo podané páníčkem) a spánek. Nevyplněná místa potom vyvolávají neadekvátní chování. Unavte ji a bude koukat jen do pelíšku. S přáním hezkého dne Monika Klimplová

Reakce od tazatele

Přesně to si také myslíme. Včera jsem se s ní hrál až do večera a ani si nevzpomnela na strop. Je to asi tak jak píšete. Víc se ji věnovat více pohybu a potom se snad vše odezní. Děkuji vam za vás názor a radu. Málo kdo si v dnešní době najde čas ještě na toto dopisovani. Hezký večer. A ještě jednou děkuji.

Další zajímavý obsah

Odborník

Nejčastější stomatologické problémy psů a koček, 1. část

Zuby zvířat mají obecně více funkcí než zuby lidské. Především masožravci je používají k chytání, držení, nošení, kousání, drcení a dalšímu mechanickému zpracování potravy. Kromě žvýkacích funkcí jsou zuby rovněž používány k obraně, útoku i při rozmnožovacím chování. Zuby dočasné jsou později vyměněny za zuby trvalé, přetrvávající po celý život.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

První pomoc

První pomoc: pokousání, poškrábání nebo zhmoždění jiným zvířetem

Rána kousnutím (vulnus morsum) může být podobná ráně bodné, zhmožděnině nebo tržné ráně. Často u ní dochází k infekci a špatnému hojení rány. Zuby zvířat mají na svém povrchu vrstvu zubního plaku, která je plná bakterií. Při kousnutí tyto bakterie kontaminují porušenou kůži a měkké tkáně napadeného zvířete a dochází k rychlému rozvoji zánětu, který může skončit i otravou krve neboli sepsí.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?