
Ježci! Blíží se celostátní výstava exotických ježků již 3.9. 2016
V sobotu 3. 9. se koná s Nadací na ochranu zvířat, 4. celostátní výstavy exotických ježků. Vstupné na tuto akci je 50 Kč a děti mají vstup zdarma.
ONLINE
PORADNA
22.1.2017
Hobby
Pokud vám v tomto opravdu zimním počasí mrznou až na kost ruce, nohy, nos i uši, představte si, jak se asi cítí váš pes a co se děje s jeho tlapkami? Vy si nasadíte čepici a rukavice, pejsek ale kráčí naboso, a tak mu nezbývá nic jiného, než spoléhat se na vaši péči.
Ne každá zima je tolik bohatá na sníh a mráz jako ta letošní, a tak i ve větších městech, kde se teplota venku pohybuje zpravidla kolem 0 °C, je letos i – 10 °C. A to je pro tlapičky vašeho čtyřnohého přítele celkem nápor. Kůže na tlapkách trpí kvůli soli, kamínkům, ledu a rozbředlému sněhu na chodníku.
Pravidlo je jasné: nepoužívejte balzámy a krémy na ruce či nohy pro lidi. Pejskovi mohou způsobit alergie, nevolnosti či otravu, pokud si bude packy olizovat.
Speciální balzámy a přípravky pro psy jsou především netoxické a nemastí. Regenerace pokožky a hydratace jsou stejně účinné jako u přípravků pro lidi.
První pomoc u popraskaných polštářků je jednoduchá: packy omyjte teplou vodou, důkladně vysušte a promažte něčím skutečně mastným, jako je třeba vepřové sádlo nebo lékařská vazelína. V následujících dnech pak o tlapky pečujte o to víc a pokud pejsek neprotestuje, můžete mu na tlapky nasadit ochranné ponožky.
Úraz na ledě o kamínek či cokoliv jiného, který má za následek krvácející ránu, vyžaduje návštěvu veterináře. Než pejska dopravíte, ovažte mu tlapky, jednak aby rána tolik nekrvácela, jednak aby je měl v teple.
Důležité je myslet na to, že i pes cítí chlad a mráz a udělat pro něj to, co byste udělali pro sebe. Packu na to!
V sobotu 3. 9. se koná s Nadací na ochranu zvířat, 4. celostátní výstavy exotických ježků. Vstupné na tuto akci je 50 Kč a děti mají vstup zdarma.
Drbání u morčat je běžný problém, který může mít různé příčiny. Mezi nejčastější patří paraziti, konkrétně blechy, roztoči a vši. Přečtěte si, jak je poznáte a jak morče před nimi ubránit.
Odborník
Pomalu ale jistě přichází oslavy začátku roku 2018. Pro spoustu lidí důvod k radosti, pro spoustu zvířat, především psů a koček, důvod ke strachu a schovávání v koutě. Zkuste letos vašim mazlíčům pomoci překonat těch pár kritických hodin a připravte se na ně včas.
Chovatel
Každá želvička je originál, některé jsou ale originální natolik, že se narodí s anomálií krunýře. Ve většině případů je tato anomálie provází celý život. Naštěstí existuje několik způsobů, jak želvě pomoci i v domácích podmínkách – jedná se pouze o malé úpravy deformací, s těmi rozsáhlejšími bychom měli navštívit veterináře.
Odborník
Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.
© 2016 - 2025 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!