VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

epilepsie (lék phenaemal)

Otázka 16.7.2018     Pes

Dobrý den, můj pejsek (RR, stáří 1 rok, hmostnost 40 kg), začal mít epileptické záchvaty, nejdříve byly jednou za 14 dní. Po provedených krevních testech, které byly v pořádku, mi bylo sděleno, že s nasazením léků mám vyčkat dle četnosti záchvatů. Tento víkend nestaly tři záchvaty za den. Včera jsem nasadila léky (phenaemal 0,1) dle lékaře dávkovaní 1-0-1 a po třech dnech snížit na 3/4 tablety dvakrát denně. Pejsek mi první den nechtěl v noci a ráno vůbec spát a neustále kňučel a byl zmatený. Chtěla bych se zeptat, jestli se tento stav vyskytuje, než si pejsek na léky zvykne a nebo mám raději snížit dávku. Děkuji za radu.

Veterinář odpovídá Veterina PAPRSEK - MVDr. František Svozil PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, Vámi popisované chování pravdepodobne nebude souviset s lekama, které mají opačný účinek na organismus - pacient bývá klidnější a spavější. Bylo by dobre nejprve poradně pejska vyšetřit - hematologické, biochemické, vyšetření mozkomíšního moku a magnetická rezonance...příznaky které Váš pes má mohou známek i jiné neurologické problémy a leky na epilepsií se nasazují až když se další obtíže vyloučí. Hodně štěstí a vesele psa:)

Další zajímavý obsah

Očkování chrání život psa, kočky i králíka. Co byste tedy měli vědět?

Jestliže si pořídíte štěňátko, dospělého psa, koťátko, kočku nebo králíka, měli byste je nechat naočkovat. Chráníte tak nejen zdraví vašeho čtyřnohého přítele, ale také zdraví zvířat a lidí kolem vás. Očkováním pomáháte vašemu mazlíčkovi předcházet nemocem, které jsou nejen nepříjemné, ale jejich léčba je časově náročná a finančně nákladná, některá onemocnění, jako například vzteklina, jsou navíc smrtelná.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

9 přírodních léčebných kúr pro vašeho psa

Když je vašemu psovi zle, jako první byste měli volat veterináře. Zdánlivě zanedbatelné příznaky jsou někdy projevem vážnějšího zdravotního problému, na který domácí léčba nezabere, nebo dokonce napáchá víc škody než užitku. Pokud ale psa trápí jen maličkost, třeba suchá kůže nebo mírně podrážděný žaludek, domácí léčivé prostředky mohou pomoci.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?