VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Chňápání po spolubydlící

Otázka 8.2.2019     Pes

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Mám 5ti letou fenku, kříženku Sáru. Největší mazel na světě, miluje lidi a jsem si 100% jistá, že by nikdy nikoho nepokousala. V poslední době je nějaká vysazená na mou spolubydlící (která ji miluje, chodí s ní na procházky apod). Ve chvíli kdy spolubydlící vstane a někam v bytě jde, Sára vystřelí rychlostí blesku přiběhne k ní a chňapne po ní. Ne že kousne, ale spíš tak jen štípne a ani se od ní nehne, jde s ní klidně až na druhou stranu bytu, cupitá u ní jak kůň, vzhlíží k ní a přitom po ní pořád skáče a chňape. Je nás na bytě 5 a dělá to jenom téhle spolubydlící. Přitom si spolu normálně hrajou, mazlí, krmí jí a žádnej problém, ale ikdyž je Sára v uplně jiném pokoji než spolubydlící, ve chvíli kdy se zvedne tak vystřelí. Snažím se ji vždy okřiknout a ,,odtáhnu ji,, zpět na místo (které má na mé posteli) ale vidím, že je neklidná a pořád je v pozoruju a vrčí na mě když se pohnu nebo tak(ne agresivně, spíš tak mrmle, je prostě nespokojená .Ve chvíli kdy spolubydlící odjíždí na víkend domů je Sára uplně v pohodě. Prosím o radu, strach jí najevo nedáváme, protože se opravdu nebojíme, je neškodná, ale tohle mi vadí. Zároveň je submisivní a respektuje mě jako svého pána. Děkuji!

Veterinář odpovídá Veterinární ordinace POLNIČKA PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Popisujete příznaky spíš hry než agrese. Fenka určitě respektuje Vás, Vaši spolubydlící spíš bere jako parťáka pro divokou hru. Je třeba, aby jí ona dala najevo, že o hraní nestojí. Například důslednou ignorací, otočením se zády v okamžiku, kdy může dojít k chňapnutí. Po "útoku" pak přiměřený trest. Také je možné, že si v hierarchii smečky Vaše fenka dala Vaši spolubydlící na místo níž, než je ona sama a tak se ji tímto způsobem snaží kontrolovat a odkazovat do patřičných mezí. Problém je ale na delší debatu, doporučuji publikace dr. Žertové, která se touto problematikou celoživotně a na vysoké úrovni zabývá. S pozdravem, Jan Havránek

Další zajímavý obsah

Kloubní výživa pro psy, 2. díl: stavba kloubu

V minulém díle jsme si řekli kdy a jak užívat kloubní výživu. Teď se ale potřebujeme zorientovat v nepřeberném množství produktů, které nám trh nabízí. Jak na to? Nejlepší je porozumět stavbě kloubu a funkci jeho jednotlivých součástí. Na základě těchto znalostí se nám bude lépe rozhodovat o látkách, které má správná kloubní výživa obsahovat, aby fungovala tak, jak potřebujeme.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?