VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

alergie - trávení

Otázka 28.5.2025     Pes

Dobrý den, nedávno jsem se dotazovala ohledně alergie u psa a léků. Bohužel jste mi potvrdili, že kromě Cytopointu a Apoquelu už nic jiného k dispozici není. Cytopoint při první dávce bohužel zabral pouze na jeden den, pak opět začalo kousání a drbání. Apoquel zabral okamžitě, ale s problémy. Je možné, že by třeba Cytopoint mohl zabrat po dalším vyzkoušení po 3 letech od prvního? U Apoquelu je bohužel problém, že pejsek má téměř denně zažívací potíže a pozvrací se. Jinak je hravý, má chuť k jídlu, ale už tři roky musí brát od jara do podzimu Apoquel a v té době má zvýšenou frekvenci zvracení a letos je to téměř denně. Zvrací pouze žaludeční šťávy. Je to s rozestupem cca 4-8h po podání léku. Proto už nevím, co s tím dělat. Zda znovu nezkusit Cytopoint. Nebo lze podávat nějakou přírodní podporu pro trávení, aby to líp snášel a léky udržel? Zkoušeli jsme dávat asi měsíc homeopatika, ty oddálily začátek podávání Apoquelu, ale už bohužel nestačily. Děkuji.

Veterinář odpovídá A-Z VET: VETERINÁRNÍ KLINIKA KLÁNOVICE PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, děkuji za váš dotaz. Bohužel nemám možnost konzultovat zdravotní stav vašeho psa, ale mohu vám poskytnout některé obecné informace a tipy, které by vám mohly pomoci. 1. **Cytopoint**: Cytopoint je léčivo, které může mít různé účinky u různých psů. Je možné, že by mohl být účinnější při opakovaném podání, ale to by měl posoudit váš veterinář. Cytopoint působí na specifické cytokiny, které jsou zodpovědné za svědění, a jeho účinek může být u některých psů delší než u jiných. 2. **Apoquel**: Apoquel je další účinný lék na alergie, ale může mít vedlejší účinky, včetně zažívacích potíží. Pokud váš pes zvrací žaludeční šťávy, může to být známka podráždění žaludku. Je důležité konzultovat tyto příznaky s veterinářem, protože dlouhodobé zvracení může vést k dalším zdravotním problémům. 3. **Přírodní podpora trávení**: Existují některé přírodní doplňky, které mohou pomoci zlepšit trávení a snížit vedlejší účinky léků. Mezi ně patří: - **Probiotika**: Mohou pomoci udržet zdravou střevní mikroflóru a zlepšit trávení. - **Prebiotika**: Podporují růst prospěšných bakterií ve střevě. - **Enzymy**: Trávicí enzymy mohou pomoci při trávení potravy a snížit zažívací potíže. - **Bylinné doplňky**: Některé byliny, jako je zázvor nebo heřmánek, mohou pomoci uklidnit žaludek. 4. **Dieta**: Zkuste upravit stravu vašeho psa. Některé psy mohou mít alergie na určité potraviny, které mohou zhoršovat jejich příznaky. Konzultujte s veterinářem možnost hypoalergenní diety. 5. **Konzultace s veterinářem**: Je velmi důležité konzultovat všechny změny v léčbě a stravě s vaším veterinářem. Mohou vám poskytnout specifické rady a doporučení na základě zdravotního stavu vašeho psa. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach, www.AZVET.cz

Další zajímavý obsah

První pomoc

První pomoc: jak na odřeninu poraněného psa

Rozdíl mezi řeznou ránou a odřeninou je, že řezné rány jsou delší, jejich okraje jsou hladké a úhly ostré. Nejhlubší bývají uprostřed. Odřenina je méně hluboká než řezná rána a krvácení, pokud k němu vůbec dojde, je jen minimální. Mírné odřeniny mohou po zahojení zůstat bez následků, hlubší odřeniny však mohou na kůži zanechat jizvu. Traumatičtější odření, které naruší nebo odstraní všechny vrstvy kůže, se nazývá avulze.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?