První pomoc

První pomoc: když zvíře zvrací nebo je mu nevolno
Vše, co se zdá jako zvracení, nemusí být zvracení. Rozlišujeme dva základní termíny, a to regurgitaci a samotné zvracení. V článku se dozvíte důvody zvracení a jak zvířátku pomoci.
ONLINE
PORADNA
20.6.2017
V letních měsících se teplota v zaparkovaném autě během několika minut snadno vyšplhá až k 65° Celsia, čímž vznikne doslova smrtící výheň.
Chystáte se na dovolenou spolu s vaším mazlíčkem, ale během cesty potřebujete zajít ještě na rychlý nákup několika posledních věcí, a tak svého psa na ty dvě rychlé minutky zamknete ve vozidle s tím, že jste přeci hned zpět. Tento scénář mnozí z vás jistě znají a nebo venku často vídají. Vězte však, že v jarních či letních měsících tím bez nadsázky ohrožujete mazlíčkův život.
Během letních měsíců, kdy intenzivně svítí slunce, se teplota v zaparkovaném autě může během několika málo minut vyšplhat až k 65 stupňům Celsia přesto, že venku může být příjemných pětadvacet. Sluneční paprsky tak udělají z interiéru vašeho vozidla doslova smrtící výheň, ve které zvíře může vemi rychle zkolabovat a pokud mu nebude včas poskytnuta pomoc, tak i zemřít.
V případě, že svého psa takto zanecháte ve vozidle, hrozí vám pokuta až 50 000 Kč a podle vedoucího odboru životního prostředí v českobudějovickém magistrátu je pokuta skutečně udělována a popisuje i situace, kdy nešťatsní majitelé psa sepisují protokol o svém pochybení a během toho stále oplakávají ztrátu svého mazlíčka.
Pokud v horkých dnech narazíte na zvíře uzamčené ve stojícím vozidle, rozhodně sami nezasahujte, čímž byste se mohli vystavit trestnímu stíhání za poškození cizí věci a v extrémním příadě může hrozit i vězeňský postih. Místo vlastního řešení tedy okamžitě přivolejte policii a respektujte pokyny operátora, který vám poradí, jak se zachovat.
První pomoc
Vše, co se zdá jako zvracení, nemusí být zvracení. Rozlišujeme dva základní termíny, a to regurgitaci a samotné zvracení. V článku se dozvíte důvody zvracení a jak zvířátku pomoci.
Občas od někoho slyšíte, že pes nesmí kosti. Pravda je ale taková, že pes kosti jíst nejen může - dokonce jsou důležitou součástí jeho jídelníčku. Má to ale svá pravidla.
Výživa má zásadní vliv na zdraví a život všech živočichů, tedy i morčat. Kromě semínkové stravy běžně dostupné v každém zverimexu ocení vaše morčátko také ovoce a zeleninu – jejich pravidelnou konzumací bude mít lesklou srst a pravděpodobně se dožije i vyššího věku.
Odborník
Přibližně každý desátý psí pacient, který přijde do veterinární ordinace, trpí srdečním onemocněním. Jedná se o závažná onemocnění, kde je naprosto nezbytná včasná diagnostika, protože bude mít zásadní vliv na délku a kvalitu života vašeho mazlíčka.
Odborník
Syndrom diletace a torze žaludku neboli GDV je jedním z největších strašáků především pro chovatele velkých a obřích plemen, a to na celém světě. Abyste vznik onemocnění pochopili, musíte se seznámit s anatomií zažívacího traktu psa.
© 2016 - 2025 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!