Hobby

7 příčin hubnutí psa a kočky - mohou za to zuby, stres, ale i rakovina
Pokud váš domácí mazlíček začne ubírat na váze, měli byste rychle zbystřit a hledat příčinu. Může být závažnější, než se zdá.
ONLINE
PORADNA
25.11.2018
Odborník
Našli jste v dopise Ježíškovi od vašich dětí to vroucí přání mít doma něco živého? Nebo o tom již dlouho všichni tajně přemýšlíte a Vánoce se vám zdají jako ideální příležitost? Ještě vteřinku se zastavte a společně se nad článkem zamyslete nad důležitými aspekty tohoto kroku.
Zaprvé je třeba si uvědomit, že dokud nejsou děti ve věku, kdy už se skutečně dokáží doma postarat samy o sebe, nemohou mít plnou zodpovědnost za jiného živého tvora. Ať bude vaše domluva jakákoliv, budete to vy, kdo bude činit důležitá rozhodnutí týkající se zvířátka, jeho zdraví, péče o něj a budete to vy, kdo to bude platit. Svěřit dítěti zvířátko, aby se naučilo zodpovědnosti, je skvělé a všestranně prospěšné, ale zvažte důkladně, co dítě skutečně zvládne.
Přejí si vaše děti křečka, který s nimi bude bydlet v pokojíčku, psa, se kterým budou běhat venku nebo chameleona, se kterým budou zakládat chov? Každé zvíře vyžaduje zcela jinou péči a velmi odlišné investice. Přemýšlejte o délce života daného zvířete, prostoru, který doma zabere, času, který je nutný mu denně věnovat i o tom, jestli ho bude mít kdo hlídat, až pojedete na dovolenou.
Pokud jste rozhodnutí zvířátko dětem skutečně pořídit jako dárek k Vánocům, máte v podstatě dvě možnosti. Jedna z nich má určitě o něco větší ten takzvaný „wow efekt“, a to, když dítě pod stromečkem najde opravdu krabici se živým zvířátkem. Osobně bych tuto možnost doporučila u zvířátek relativně nenáročných na chov jako je křeček, králík nebo morče, u plazů, ptáků, koček a psů doporučuji pod stromeček věnovat spíše něco jako „příslib“ spolu s vhodnou chovatelskou příručkou a třeba miskou, klecí nebo jiným vybavením pro budoucí zvíře.
Konkrétního jedince si pak spolu s vámi dítě vybere až poté, co se na to společně připravíte a dítě dopředu naučíte to nejzásadnější. Výběr konkrétního vhodného zvířete každopádně vyžaduje čas a určité znalosti. Nekupujte prvního papouška, kterého najdete ve zverimexu, ani prvního pejska, který se narodil fence vašich známých. Vyberete si pak spolu například, jestli chcete psa z útulku nebo „papírového“, mladé zvíře nebo starší, samce či samici, vyberete vhodný chov a na vše budete mít více času než v předvánočním stresu a dítě se na novou situaci lépe připraví a bude se z podílení se na přípravách na nové zvířátko těšit. S příchodem zvířete pak stanovte důležitá pravidla jako kdo a jak často čistí klec, venčí, češe a podobně. Myslete vždy na to, že zodpovědnost za zdraví zvířete máte vy dospělí a prověřujte, jak dobře se dítě o svého svěřence stará.
Máte již všechno promyšlené a připravené? V tom případě… slyšíte? Cililink, může přijít Ježíšek!
Hobby
Pokud váš domácí mazlíček začne ubírat na váze, měli byste rychle zbystřit a hledat příčinu. Může být závažnější, než se zdá.
První pomoc
Poranění packy, polštářků a drápů patří k nejčastějším zvířecím zraněním. Zvíře si poraní dráp nejčastěji při hře, na vycházkách v kamenitém terénu nebo když hrabě na zahradě. Poranění drápu není život ohrožující stav, je to však nepříjemný a většinou krvavý zážitek pro vás i vaše mazlíčka.
Odborník
Pomalu ale jistě přichází oslavy začátku roku 2018. Pro spoustu lidí důvod k radosti, pro spoustu zvířat, především psů a koček, důvod ke strachu a schovávání v koutě. Zkuste letos vašim mazlíčům pomoci překonat těch pár kritických hodin a připravte se na ně včas.
Odborník
Když vyrážíme ven projít se nebo proběhnout se psem, nazujeme si většinou ty nejpevnější sportovní boty. Náš pes je vybavený vlastními zabudovanými botaskami. Polštářky na tlapkách psa poskytují kostem, šlachám a vazům zvířete oporu, ochranu před uklouznutím a ochranu před nárazy.
Hobby
Štěňátka jsou maličká, roztomilá, a naprosto fascinující! První dny štěněčího života nepatří mezi ty nejakčnější. Vlastně jde jen o hodně spánku, jezení a vyměšování, asi tak jako v životě většiny novorozenců. Je ale několik věcí, které by novopečení štěněčí rodiče měli vědět, aby jejich kulička vyrostla ve zdravého a spokojeného psa.
© 2016 - 2025 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!