VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

počurávání

Otázka 12.12.2020     Drobní savci

Dobrý den, chovám doma domácího králíčka. Je strašně super a hodný. Je mu teď asi půl roku, ale mám s ním problém protože s ním cloumají hormony. Vím že je to normální tak mu dávám plyšáka ať se vyřádí, ale co mi vadí je, že mě taky začal počůrávat. Má u mě v pokoji záchod, na který jsme ho naučili, ale když začal se "sexuálním obtěžováním", nevím jak to nazvat nazvat jinak, tak mě začal počůrávat tím způsobem, že vždy začne třepat zadečkem a obstříkne mě, stěnu, postel a prostě vše. Jinak četla jsem že řešení je kastrace, ale já s tím nesouhlasím a nikdy bych to neudělala. Proč to králíček dělá a jak ho to třeba odnaučit pokud to jde? Ještě mám dotaz ohledně hrabání. U králíků je to v přírodě normální, ale doma mi hrabe a kouše do postele, dek, prostěradel a všeho možného a všechno poničí. Je něco, co by mu pomohlo aby to nedělal? Opravdu si s tím nevím rady

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Váš králíček je v období puberty , kdy s ním opravdu cloumají hormony .Je třeba umístit záchod na jiné místo, než ve vašem pokoji., možná ho na určitou dobu izolovat. Dělá to,právě proto, že s ním cloumají ty hormony a nic s tím neuděláte, pouze budete čekat až vyspěje.Nemáte šanci ho jakýmkoliv způsobem toho odnaučit. Co se týká toho kousání, můžete mu koupit na okusování speciální větvičky / dřívka/ve Zverimexu.S pozdravem MVDR Jančík.

Další zajímavý obsah

Chovatel

Vzájemné vztahy, řeč a projevy morčat

Morčata jsou přirozeně společenská a zvyklá žít ve skupině. V některých příručkách se dočtete o tom, že jen jednomu morčátku se budete muset opravdu hodně věnovat, abyste mu vynahradili absenci kamaráda. Většina chovatelů proto zastává názor, mít aspoň dva jedince. Jak je to v případě, že vám jedno morče odešlo a přinesete si domů nové? A co znamenají jednotlivé zvuky, které morče vydává?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?