VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Jehně s utrhlým víčkem

Otázka 29.3.2021    

Dobrý den, minulý týden nám pes potrhal jehně. Zranění na krku se hojí dobře. Ale potíže nám dělá oko. Pes mu úplně utrhl víčko na pravém oku. Jehně má oko šedé a nemůže s ním hýbat, má to ošklivé. Kapeme mu kapky a mažeme mastí, ale zdá se že to nepomáhá. Máme mu oko zalepit gázou a stále rozkapávat? Nebo jak mu můžeme pomoci? Nyní jak je venku teplo tak mu z oka teče hnis. Mohl by jste nám poradit co s tím? Náš veterinář se k tomu nemá, dal jehněti dvě injekce a ten sprej zelený antibakteriální a to je vše. Děkuji za odpověď Burianová

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Bernatíková PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, budete muset zavolat jiného veterináře, aby zhodnotil stav oka a případně udělal debridement, nasadil atb, v horším případě provedl enukleaci či plastiku víčka. Předpokládám,že nemáte v okolí jen jednoho zvěrolékaře. Podle popisu toto není stav na "lajcké" léčení. Hezký den

Další zajímavý obsah

Blechy útočí nejen na psy! Kde je očekávat a jak se jich zbavit?

Co blechám chybí na velikosti, to dohánějí svou vytrvalostí. Boj s těmito drobnými krvežíznivými parazity stojí spoustu peněz. Je to jeden z největších výdajů pro majitele domácích mazlíčků. Chovatelé si často stěžují, že i když prevenci proti blechám a klíšťatům věnují maximální péči, přesto někdy na svém mazlíčkovi blechy objeví. Odkud se tyto blechy berou? Většinou vysvětlení spočívá v jednom z následujících důvodů.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Pes sežral vařené kuřecí kosti, co s tím?

Jen na chvíli jste se vzdálili z kuchyně a když se vrátíte, je už pozdě. Pečené kuře vytažené z trouby je pryč. Zloděj sedí na zemi, lapá po dechu a vypadá docela šťastně. Vy jste se mezitím několikrát vyděsili a hlavou se vám začaly honit možné scénáře, co se teď s vaším čtyřnohým přítelem bude dít, protože přece snědl zakázané vařené kuřecí kosti!

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Pomoc! Moje kočka je asi obézní

Kočičí obezita dosáhla v posledních letech podle některých veterinářů téměř epidemických rozměrů. Obezita je obecně přijímána jako nejběžnější nutriční problém psů a koček. Podle zkušeností odborníků, až jedna třetina bytových koček trpí nadváhou, mnohé z nich jsou však již obézní, v některých případech aniž by o tom jejich majitelé veděli.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?