VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Zánět ouška

Otázka 10.11.2020     Pes

Dobrý den vážení lékaři, měla bych na Vás otázku s velkou prosbou o pomoc/radu. Máme doma ročního pejska Kavalíra s PP. Když byl štěňátko ob den nám zvracel a tak jsme se odebrali na Vet. Paní doktorka diagnostikovala zánět žaludku, pejsek byl přeléčen atb a od té doby máme problém s oušky, prakticky co 14 dní se mu vrací zánět. Ouška má zarudlé s hnědým mazem, paní doktorka nám vždy dala kapky Otimix a poslala nás domů, nyní jsme navštívili jiného veterináře, který okamžitě udělal stěr a poslal to na rozbor, s tím, že nyní nám nic předepisovat nebude, že počká na výsledky a poté zahájí příslušnou léčbu, mezitím si pejsek už začal vykousávat tlapky a třísla, takže se musel asi zánět nějak rozšířit, pejsek se dále hodně škrábe a třepe hlavou, nyní jsem se dozvěděla, že citologie byla na přítomnost kvasinek a bakterií negativní a nic se ze vzorku nenašlo, nyní čekám na výsledky písemnou formou, ale vůbec si nedokážu představit jaká by měla následovat léčba nebo postup, cizí těleso v oušku není a alergie na stravu by to být neměla, protože granule už jsme také změnili, od chovatelky jsme začínali s Royal Canin, ty nám pak úplně přestal chtít jist, pak jsme zkoušeli kupovat Brit care, ty také nechtěl a nyní kupujeme Josera festival a ty jí konečně s chuťí. Děkuji za jakoukoli odpověď.

Veterinář odpovídá MVDr. Karolína Štoselová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, bohužel takhle vyloučit alergii nemůžete. S tím, že se to rozšiřuje bych na ni dávala velký důraz. Nejprve je důležité se zbavit infekce a zkusit změnit stravu na veterinární - hypoalergenní. Nic jinéh krom ni nedávat 4-8 týdnů, aby se vyloučila. Je možné poslat krve na alergie, ale nejsou průkazn0§ Mohou vyjít falešně negativní / falešně pozitivní. Pokud teď nic do ucha nedáváte doporučuji otodine kapky a bajazin pudr. Šampon s obsahem clorexydermu 4% - na gázu a šudlat mokrou gázou tlapky, nechat působit 15 minut. Na žaludek doporučuji probiotika, spirulinu.

Další zajímavý obsah

Odborník

Nejčastější stomatologické problémy psů a koček, 1. část

Zuby zvířat mají obecně více funkcí než zuby lidské. Především masožravci je používají k chytání, držení, nošení, kousání, drcení a dalšímu mechanickému zpracování potravy. Kromě žvýkacích funkcí jsou zuby rovněž používány k obraně, útoku i při rozmnožovacím chování. Zuby dočasné jsou později vyměněny za zuby trvalé, přetrvávající po celý život.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?