VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Zaklaneni hlavy + cichani

Otázka 23.4.2019     Pes

Dobry den, mame 3-leteho maleho knirace. V srpnu to budou dva roky, co zacal neprirozene zaklanet hlavu dohora/dozadu (jakoby se chtel podivat do nebe) a pritom zrychlene cichat ze strany na stranu. Ma obdobi, kdy to nedela i nekolik dni nebo jen velmi malo a pak zase takova, kdy to dela dlouhodobe a mnohokrat za den (nekdy je v uplnem klidu az kdyz si lehne a "usne"). Predminuly rok to dokonce priblizne na podzim prestalo a znovu zacalo az na prelomu jara a leta 2018. Letos mel obcasne zachvaty i pres zimu. Momentalne je ma uz pres dva tydny a hlavu zaklani skoro porad. Navic se ted par dni chova jeste zvlastneji - z niceho nic zacne zrychlene behat po byte, se stahnutym ocasem. Musim mu pak otevrit dvere na chodbu a on se bezi nekam schovat (vetsinou do koupelny pod umyvadlo). Po nejake dobe pak sam prijde a chova se normalne. Zaroven si neustale cicha k zadku a zadnim noham. Nedavno - s nastupem sezony alergii - mu zacal i nazloutly vytok z jednoho oka a ja nevim, zda je to projev dalsiho problemu - alergie - nebo zda to muze souviset i s hlavou. Od te doby take nechce dlouho zustavat na zahrade, jakoby citil, ze mu tam neco nedela dobre. Obcas mu navic jakoby "tece soplik" - cira ridka tekutina. To ale vypada na alergii, na kterou jsme testy zatim nedelali. Nechavali jsme dvakrat delat zakladni vysetreni krve, ktere ukazaly jen na mensi zanet. Take testy na nemoci zpusobene klistetem - negativni. Prosel zakladnim vysetrenim u tri veterinaru - oci, dasne, srdicko, teplota,... vse v poradku. Mame obcas problem s jednim uchem (usi ma previsle), ktere je nachylnejsi k mirnym zanetum. Pejsek je jinak "v poradku" - pravidelne ji (davame mu granule Fitmin s asi 10% ve vode vareneho masa), dostatecne pije, poptava pamlsky, kdyz nema ten svuj "zachvat", hraje si, dovadi, vita prichozi, reaguje na okolni psy, neknuci. Vypozorovali jsme i to, ze pokud je zabaveny - hlidame male deti, jedeme na vylet - neudela to za cely den ani jednou, a to i v "obdobi zachvatu". Take se z toho zaklaneni necha "vyrusit" - hlavu da dolu a prestane, pak to zase parkrat udela, po kazdem napomenuti prestane a nakonec toho necha. I proto posledni veterinarka vyloucila moznou epilepsii, ze ktere by se pry vyrusit nenechal. Vime, ze nam nejspis nezbude, nez jej vzit na nejakou specializovanou kliniku a nechat jej komplexne vysetrit, zda se nejedna o nejake nadorove nebo neurologicke onemocneni, no porad se snazime neco malo zjistit i takto (i kdyz zatim jsem nikde nenasla jediny pripad, kdy by se pejsek takto choval) - veterinare v nasem meste jsme uz vsechny obehali. Zachvaty mam i natocene na videu, pokud by byla moznost je poslat pro nazornou ukazku. Moc dekuji za Vas cas

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Richterová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, budu ráda, když mi pošlete video na mail zuzana.richterova@centrum.cz komunikovat pak musíme přes toto vlákno, takže mi pak, prosím, ještě odpovězte na tuto mou odpověď.

Reakce od tazatele

Dobry den, videa jsem tedy prave poslala na Vas email... Dekuji za ochotu.

Reakce od veterináře

Dobrý den, problém je velmi diskrétní a nespecifický. Usuzovala bych, že cítí nějaké potíže s dýcháním, může se mu v této poloze dýchat lépe. Podle všeho, co popisujete, bych doporučila důkladnější vyšetření dýchacích cest a to především rentgen nosu a ideálně endoskopii s odběrem vzorku. Alergie je určitě jedna z možných příčin, v tomto případě ne potravinová, ale na alergeny prostředí. Můžete vyzkoušet podávat Zyrtec nebo podobný lék na alergii v dávce 1tbl/10kg 1xd. Vyšetření bych ale raději nezanedbala. Přeji hodně zdraví a ráda uslyším, jak se daří.

Reakce od tazatele

Dobry den, moc a moc Vam dekuji za odpoved. Hned rano tedy zajedu pro Zyrtec a vyzkousime, jaka bude reakce :). Pokud nezabere, udelame vysetreni dle Vaseho doporuceni. Jeste jednou opravdu moc dekuji - poprve se nam dostalo uzitecnych informaci a navedeni, co delat - moc jste nam pomohla. Urcite Vam dam vedet, jaky bude vysledek.

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak probíhá léčba rakoviny u zvířete?

Stejně jako lidská medicína, i ta veterinární se vyvíjí neuvěřitelným tempem – takovým, že veterinář, který chce držet krok se všemi novými možnostmi diagnostiky a léčby, se musí neustále vzdělávat. Specializace veterinářů na jeden konkrétní obor jsou stále častější. Nepřekvapí tedy, že kromě chirurgů a ortopedů existují také veterináři internisté nebo rovnou onkologové.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?