VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

vykusování srsti

Otázka 29.1.2017     Pes

Dobrý den,prosím,poraďte. Šestiletá fenka kavalíra si začala vykusovat srst na zadku/ bráno shora/.Očkování,odčervení,čištění žlázek,spot proti parazitům- všechno je v pořádku. Venčena je ráno kolem 8.hodiny,pak odpoledne mezi 15.až 16.hodinou.Již několik let tvoří její stravu jehněčí granule s rýží,poněvadž se dříve u ní objevila alergie zřejmě na nevhodnou stravu.Občas dostane pamlsek,sem tam i něco z naší kuchyně.V různých časových intervalech mění své působiště u mně a u vnučky,která je majitelkou. Na tuto střídavou péči je zvyklá od štěněte. Děkuji.Eva

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Bernatíková PROFIL VETERINÁŘE

Hezký den paní Evo, pokud se jedná opravdu o toto místo, oblast nad ocasem (bederní část páteře), zkontrolujte, zda Vaše fenka nemá blechy. I když pravidelně ošetřujete proti zevním parazitům a je zima, bohužel, blechy se staly velmi odolnými. Řádně pročesejte srst zejména v postižené oblasti, vyčesané chlupy naneste na mokrý savý papír a hledejte černá zrnka (podoba makovým zrnkům), ty se ve vlhkém prostředí rozpijí do rezavých skvrn (natrávená krev). Pokud je najdete, jedná se o bleší trus a budete muset ošetření proti parazitům zopakovat a nejlépe použít jiný, účinnější přípravek, který Vám doporučí Váš veterinář. Jestliže ani po ošetření vhodným antiparazitárním prostředkem svědění neustane, je na místě návštěva veterinárního lékaře a důkladné dermatologické vyšetření.

Další zajímavý obsah

Hobby

Jak kempovat se psem? Pomůže psí balíček první pomoci i slušné vychování

Vůně ohně a grilovaného masa, západy slunce a cvrkot hmyzu. Dobrodružství, které zažijete jen při kempování. Rozhodli jste se vzít do party také svého čtyřnohého přítele? Skvělý nápad! Změna prostředí mu určitě prospěje, kdybyste ale pochybovali, jestli je to pro něj to pravé, čtěte, na co se připravit. A také co si zabalit, abyste všechno hravě zvládli.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Kupujeme štěně: jak mu přizpůsobit domácnost, aby si neublížilo

Štěňata mají obrovskou spoustu energie, jsou přirozeně zvídavá a baví je objevovat svět okolo sebe. Díky těmto vlastnostem je s nimi zábava, ale současně tak váš malý společník může snadno přijít k úrazu. Příprava domova na příchod štěněte je v mnoha ohledech podobná zabezpečení domácnosti, ve kterém se pohybuje batole. S následujícími tipy ochráníte své štěně, ale řada těchto rad platí také pro dospělé psy.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?