VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Štěkot psa

Otázka 6.5.2024     Pes

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o pomoc. Já bydlím na vesnici v RD, vedle nás je soused, který si stěžuje na silný štěkot psa (jedná se o Tibetskou dogu) v nočních hodinách. Je pravdou že je náš pes hlučnější než ostatní a já si s tím nevím rady. Soused píše stížnosti na místní facebook, volá policii, stěžuje si na úřadech a při poslední komunikaci mi pohrozil i soudem v případě, že se stav jeho postižené dcery zhorší. Take mě upozornil, že mi psa může někdo otrávit. Prosím Vás poradte mi co s tím, jaké mám možnosti. Já svou fenu miluji a určitě jí nebudu a nechci dávat pryč. Děkuji ANNA

Veterinář odpovídá MVDr. Petra Orlovská PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, pokud pes neruší noční klid tak Vám nikdo nemůže nic udělat. Každopádně pokud se bojíte otravy tak dejte na pozemek kamery a i cedulku, že prostor je monitorován - to případné traviče odradí. Tibetská doga je obrovské plemeno, takže otrávit takového psa není tak jednoduché. Každopádně zkuste brát fenku na noc domů, aby tedy neštěkala večer. Dále zjistit na co přesně štěká a zkusit to eliminovat - aby neviděla přes plot nebo se jí hodně věnovat, aby nudou nevyštěkávala. Poté existují i protištěkací obojky, ale to bych brala až jako vážně poslední možnost. S pozdravem MVDr. Orlovská

Další zajímavý obsah

První pomoc

První pomoc: pokousání, poškrábání nebo zhmoždění jiným zvířetem

Rána kousnutím (vulnus morsum) může být podobná ráně bodné, zhmožděnině nebo tržné ráně. Často u ní dochází k infekci a špatnému hojení rány. Zuby zvířat mají na svém povrchu vrstvu zubního plaku, která je plná bakterií. Při kousnutí tyto bakterie kontaminují porušenou kůži a měkké tkáně napadeného zvířete a dochází k rychlému rozvoji zánětu, který může skončit i otravou krve neboli sepsí.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Přinesli jsme si domů pejska. Proč mu máme co nejdřív najít veterináře?

Nový chundelatý člen domácnosti je radost sama o sobě. Zároveň je péče o něj ale spojena s velkou zodpovědností. Jistě jste se důkladně připravili, nakoupili jste základní věci, tedy misku, jídlo, obojek, pelíšek a hračky. Přihlásili jste ho ale už k veterináři? Vašeho mazlíka byste rozhodně měli nechat vyšetřit co nejdříve, možné zdravotní problémy totiž mohou ovlivnit celou domácnost.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak správně vybrat granule pro kočku i pro psa? Čťete složení, nenechte se strhnout reklamou

Suchá krmiva (granule) představují v dnešní době nejčastěji používaný způsob krmení. Jejich nespornou výhodou je dobrá skladovatelnost, jednoduchá manipulace a dávkování. Suchá krmiva mají ale i řadu nevýhod, jako je neznámé přesné surovinové složení, často sporná kvalita surovin či použití chemických látek, pro zvíře pak znamenají také nižší chutnost a menší stimulaci činnosti trávicího traktu. Na co se tedy při výběru granulí zaměřit?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?