CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Opoždění očkování tři měsíce

Otázka 6.12.2017     Pes

Dobrý den. V září, kdy jsme měli jít s fenkou na očkování po roce, byla pokousana, dostala i antibiotika, a tak se termín přeočkování posunul. Jenže já na očkování zapomněla. Očkována měla být 16. 9. , na veterine jsme byli před dvěma dny 4.12. kdy teprve ona očkování dostala, 2.1. máme ještě přeočkování. Paní veterinarka říkala že ted je už bez protilátek a je nachylna k nemocem jako štěně před prvním očkováním. Dost mě to vyděsilo. Mám starost aby nechytila leptospirozu.. máme tady v okolí potok botič.. fenka taky běhá na volno, občas někde něco sežrala... v parku cmucha za veverkama.. Prosím o radu jak podpořit její imunitu a jestli je riziko nákazy velké? Dá se dnes toto onemocnění u psa dobře léčit? Jakou máte zkušenost? Je prodleva termínu očkování už příliš dlouhá? Děkuji moc za odpověď! MV

Veterinář odpovídá A-Z VET: VETERINÁRNÍ KLINIKA KLÁNOVICE PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, pokud byla fenka dosud pravidelně očkovaná, tak je pravděpodobné, že má dostatek protilátek a nemusíte se onemocnění obávat. Výrobce vakcíny garantuje minimální účinnost očkování 1 rok a u zdravého imunokompetentního jedince by prodloužení intervalu vakcinace o 2-3 měsíce neměl být problém. Nicméně je vhodné očkování zopakovat pro navození tzv. booster efektu, aby došlo k vytvoření dostatečného množství protilátek na další rok - což vám vaše veterinářka správně doporučila. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach, www.AZVET.cz

Další zajímavý obsah

Hobby

Jak kempovat se psem? Pomůže psí balíček první pomoci i slušné vychování

Vůně ohně a grilovaného masa, západy slunce a cvrkot hmyzu. Dobrodružství, které zažijete jen při kempování. Rozhodli jste se vzít do party také svého čtyřnohého přítele? Skvělý nápad! Změna prostředí mu určitě prospěje, kdybyste ale pochybovali, jestli je to pro něj to pravé, čtěte, na co se připravit. A také co si zabalit, abyste všechno hravě zvládli.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Na psí a kočičí nervy pomáhá klidný přístup, psycholog nebo přírodní veterinární přípravky

Existují psi a kočky pohodáři a ti, kteří se lekají kdejakého šustnutí, stresují je cesty dopravními prostředky, na výletech zvrací, a že byste je nechali doma o samotě, si můžete nechat tak akorát zdát. Veškerý diskomfort, který vaše zvířátko prožívá a na který špatně reaguje, je pro něj stres. A koneckonců je to stres i pro vás jako pro majitele.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Kloubní výživa pro psy, 1. díl: kdy a proč klouby psa řešit

Přinesli jste si domů roztomilé štěňátko a těšíte se, jak spolu budete zažívat krásné chvilky. Ze štěňátka se postupně stane váš parťák, a vy si spolu budete užívat dlouhé procházky sluncem prozářenou krajinou… Prostě idylka. Aby tato idylka trvala co nejdelší dobu, je potřeba tomu jít trochu naproti a nic nenechat náhodě. O své tělo se taky staráme, když nás něco bolí, snažíme se to řešit. Pes má tu smůlu, že neumí o své bolesti mluvit. Proto v některých případech poznáme, že je něco špatně až pozdě.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?