VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Opoždění očkování tři měsíce

Otázka 6.12.2017     Pes

Dobrý den. V září, kdy jsme měli jít s fenkou na očkování po roce, byla pokousana, dostala i antibiotika, a tak se termín přeočkování posunul. Jenže já na očkování zapomněla. Očkována měla být 16. 9. , na veterine jsme byli před dvěma dny 4.12. kdy teprve ona očkování dostala, 2.1. máme ještě přeočkování. Paní veterinarka říkala že ted je už bez protilátek a je nachylna k nemocem jako štěně před prvním očkováním. Dost mě to vyděsilo. Mám starost aby nechytila leptospirozu.. máme tady v okolí potok botič.. fenka taky běhá na volno, občas někde něco sežrala... v parku cmucha za veverkama.. Prosím o radu jak podpořit její imunitu a jestli je riziko nákazy velké? Dá se dnes toto onemocnění u psa dobře léčit? Jakou máte zkušenost? Je prodleva termínu očkování už příliš dlouhá? Děkuji moc za odpověď! MV

Veterinář odpovídá A-Z VET: VETERINÁRNÍ KLINIKA KLÁNOVICE PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, pokud byla fenka dosud pravidelně očkovaná, tak je pravděpodobné, že má dostatek protilátek a nemusíte se onemocnění obávat. Výrobce vakcíny garantuje minimální účinnost očkování 1 rok a u zdravého imunokompetentního jedince by prodloužení intervalu vakcinace o 2-3 měsíce neměl být problém. Nicméně je vhodné očkování zopakovat pro navození tzv. booster efektu, aby došlo k vytvoření dostatečného množství protilátek na další rok - což vám vaše veterinářka správně doporučila. S pozdravem, MVDr. Tomáš Vlach, www.AZVET.cz

Další zajímavý obsah

Hobby

Vyčmuchej si velikonoční koledu! Zábava nejen pro pejska

Přestože jsou letos Velikonoce poznamenané celospolečenskou situací COVID-19, vzdát se chutného hodování a času stráveném s vašim pejskem rozhodně nemusíte. Právě naopak. Ti z vás, kdo máte zahradu, jste ve výhodě, ale ani vy, páníčkové z bytu, nezůstanete zkrátka. Venku je krásně i s rouškou, a proto s pejskem vyzkoušejte nose work neboli zábavné hledání vajíček a laskomin. A za odměnu si všichni společně dejte výtečný masový nákyp!

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Vašemu šťěňátku rostou druhé zuby. Co s tím?

Výchově mladého psa věnujete mnoho úsilí a času, ale jakkoliv se to může zdát ohromující, nic už vás asi ve vývoji nepřekvapí tolik, jako když štěněti rostou zuby. Jednou z nejčastějších otázek, na které si majitelé psa a veterináři odpovídají, je: jak mám pečovat o štěně, kterému rostou nové zuby.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Antiparazitika pro kočku či psa. Jak si správně vybrat?

Dnes máme široký výběr antiparazitárních preparátů působících proti blechám a klíšťatům. Tito parazité dokáží psa i kočku pořádně potrápit. Kromě toho, že sají krev, mohou být zdrojem přenosných onemocnění a přenašečem vnitřních parazitů, mohou na ně vznikat velmi nepříjemné alergické reakce. Každá forma má své klady i zápory.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?