VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

mrtvička u pejska - nechutenství

Otázka 1.5.2018     Pes

Dobry den, moc prosim o radu. Pejsek 15 a pul roku prodelal mrtvicku. Bohuzel se nevi pricina, protoze v jeho veku CT ani MR nemuzeme kvuli narkoze provest. Po medikamentech se neurologicky zlepsil. Zlepsila se chuze, i kdyz nema uplne stabilitu, ocicka uz skoro nekmitaji, jen nosi hlavu trochu na stranu a je zmateny. Nicmene od mrtvicky nechce vubec jist. (6 dni) Pije sam, nebo strikackou, ale jidlo do nej nedostanu. Max. pasty na patro nebo strikackou. Kdyz mu dam pricuchnout k necemu vonavemu, tak se olizne, jako ze by si dal, ale pak odvrati hlavu. Uz nevim co s nim :( Z krve mu vysly vysoke jaterni testy (ALP 14,27, GPT 6,42, PLT 613, stitna zlaza a ledviny v poradku). Doted uzival 5mg Enapu denne na srdicko, pridan cardisure 5mg denne po kterem mi prijde zfetovany a Thiamin pul tablety denne. Nemuze se treba jednat i o nejaky zanet zaludku ci neco podobneho? Poradite prosim nejaky tipy, jak ho zase naucit jist? Vyzkousela jsem snad vse. Moc dekuji! Eva

Veterinář odpovídá Veterina PAPRSEK - MVDr. František Svozil PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, Psa jsme nevideli:( ale pokud dosavadní léčba nefunguje, pes se nezlepšuje a hlavně nepřijímá potravu je víc než vhodné vyrazit na veterinu na kapacky s výživou a pořádku co dál. Chut k jidlu souvisí a aktuálním stavem těla- pokud bebi pes v pořádku, tak se s největší pravděpodobnosti nerozjí sám od sebe. Hezky den

Další zajímavý obsah

První pomoc

První pomoc: jak na odřeninu poraněného psa

Rozdíl mezi řeznou ránou a odřeninou je, že řezné rány jsou delší, jejich okraje jsou hladké a úhly ostré. Nejhlubší bývají uprostřed. Odřenina je méně hluboká než řezná rána a krvácení, pokud k němu vůbec dojde, je jen minimální. Mírné odřeniny mohou po zahojení zůstat bez následků, hlubší odřeniny však mohou na kůži zanechat jizvu. Traumatičtější odření, které naruší nebo odstraní všechny vrstvy kůže, se nazývá avulze.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Vašemu šťěňátku rostou druhé zuby. Co s tím?

Výchově mladého psa věnujete mnoho úsilí a času, ale jakkoliv se to může zdát ohromující, nic už vás asi ve vývoji nepřekvapí tolik, jako když štěněti rostou zuby. Jednou z nejčastějších otázek, na které si majitelé psa a veterináři odpovídají, je: jak mám pečovat o štěně, kterému rostou nové zuby.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

První pomoc

První pomoc: pokousání, poškrábání nebo zhmoždění jiným zvířetem

Rána kousnutím (vulnus morsum) může být podobná ráně bodné, zhmožděnině nebo tržné ráně. Často u ní dochází k infekci a špatnému hojení rány. Zuby zvířat mají na svém povrchu vrstvu zubního plaku, která je plná bakterií. Při kousnutí tyto bakterie kontaminují porušenou kůži a měkké tkáně napadeného zvířete a dochází k rychlému rozvoji zánětu, který může skončit i otravou krve neboli sepsí.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?