CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Labrador, 9 let

Otázka 14.11.2019     Pes

Dobrý den, prosím o radu. Máme 9-tiletého atleticky stavěného labradora. Doposud žil aktivním životem, pravidelné procházky, běhání,... Mimo vycházky je v teple doma. Poslední dva týdny se začalo stávat, že v půlce vycházky nechtěl jít dál, do té doby nemyslitelný stav. Všimli jsme si také, že začal pokulhávat na levou nohu, kterou si i odlehčoval a poměrně rychle si při první příležitosti sedal, či lehal. Koupili jsme mu Alavis, šli ke zvěrolékaři, RTG zadních nohou, nic zřetelného. Vedle toho už delší dobu (asi jeden rok) mívá stavy, kdy ho nabírá (takový žaludeční záchvaty). Buď "naprázdno", či vyzvrátí bílé hleny. Stává se to také v případech, kdy něco rychle pozře. Jíst mu dáváme 1x denně, granule Acana. Vím, že by bylo vhodnější krmit víckrát denně, ale na jiný režim jsme zatím nepřistoupili (respektive pejsek). Poslední dva dny se nově na vycházkách stalo, že (a nevím, jestli to je náhoda, ale bylo to chvíli po stolici) si lehnul na bok, chtěl vstát, ale nešlo mu to. Pohladili jsme ho, uklidnili a do pár sekund vstal a vypadal pohybově jako vždycky, bez problémů (mírný poklus)... Poté zas má chvíli, kdy se zastaví, nechce dál, poté zase v pořádku, atd.... Pro doplnění, od jeho štěněcích let mám podezření, že má slaběji vyvinutý sluch. Prosím o radu, co by mohlo výše uvedené znamenat, jak pejskovi pomoct, jaký druh vyšetření zvolit. Děkuji předem za Váš čas. Zdraví Luboš Pokorný.

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. U svých geriatrických pacientů s podobnými nejasnými příznaky vždy doporučuji komplexní vyšetření krve a moče vč. SDMA -geriatrický program-ve specializované laboratoři , nejlépe Laboklin či Idexx . Samozřejmě tomu musí předcházet důkladné klin.vyšetření pacienta. Až budete mít výsledky, pak se můžeme dopátrat příp.diagnoze. S pozdravem MVDr Jančík.

Reakce od tazatele

Dobrý den, děkuji za rychlou odpověď a radu. Zajdeme na odběry a případně se na Vás obrátíme. Děkuji. L. Pokorný

Další zajímavý obsah

Kloubní výživa pro psy, 1. díl: kdy a proč klouby psa řešit

Přinesli jste si domů roztomilé štěňátko a těšíte se, jak spolu budete zažívat krásné chvilky. Ze štěňátka se postupně stane váš parťák, a vy si spolu budete užívat dlouhé procházky sluncem prozářenou krajinou… Prostě idylka. Aby tato idylka trvala co nejdelší dobu, je potřeba tomu jít trochu naproti a nic nenechat náhodě. O své tělo se taky staráme, když nás něco bolí, snažíme se to řešit. Pes má tu smůlu, že neumí o své bolesti mluvit. Proto v některých případech poznáme, že je něco špatně až pozdě.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Očkování psů: jaká jsou povinná a doporučená očkování?

Se štěňátkem, které jste si právě donesli z útulku nebo od chovatele, se starším psem nebo s vrhem štěňat, které se u vás doma narodily, zkrátka vás s pejskem čeká očkování u veterináře. Proč ale psa očkovat, proti čemu a jak často? Článek přináší přehledný souhrn očkování psů podle nejaktuálnějších doporučení Světové asociace veterinárních lékařů malých zvířat (WSAVA).

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?