VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Každodenní počůrávání

Otázka 6.4.2019     Pes

Dobrý den, máme 7letou fenku (kříženec jezevčíka), narozena v útulku. Jako štěňátko si jí k sobě vzala starší paní, která brzy zemřela a Zuzanka (fenka) putovala zpět do útulku. Poté jsme si ji vzali my (v půl roce). Zdravotně v pořádku (bez urologických problémů), pouze měla již 2x problém se zády. Teď k samotnému problému s počůráváním: když bylo fence rok a půl, vzali jsme si domů kočičku. Pár měsíců na to (kolem listopadu, kdy se začalo se střílením petard) se začala přes noc počůrávat (vždy se počůrává přes noc). Přisuzovali jsme to nedostatečnému vyprázdění venku, protože se bála ven chodit. Tento problém však už nevymizel ani po novém roce, kdy střílení skončilo. Napadlo nás tedy, že je možná důvodem pořízení kočičky. Rozhodli jsme se tedy navštívit kynoložku. Ta nám doporučila pro fenku pravidelný režim, žádné trestání za louže, naopak jim nevěnovat pozornost. A potvrdila nám, že problém mohla způsobit adopce kočičky. Začali jsme tedy s trénováním povelů (sedni, lehni, kolkol, mrtvola, atd.). Učila se rychle, ale problém nemizel. Až po delší době, se začínala počůrávat méněkrát (ne každý den). Někdy vydržela celý týden bez počůrávání. Ale průměrně se počůrávala cca 3x do týdne. Minulý rok v září jsem začala studovat veterinární lékařství v Brně, takže doma jsem pouze na víkendy. Počůrávání se od té doby změnilo z 3x týdně na počůrávání každý den. Je nejspíš dost pravděpodobné, že se můj (i starší sestry) odchod na VŠ podepsal na psychice Zuzanky. Každodenní utírání louží (ne jen jediný) je opravdu vyčerpávající. A už si nevíme rady, co s tím. Proto bych Vás chtěla poprosit o radu, jak s fenkou pracovat, abychom problém vyřešili. Popřípadě na koho se obrátit. Děkuji. (Kočičku již nyní nemáme. Po asi 2 letech od adopce jsme ji odvezli k babičce na venkov, kde se zhruba po dalších 2 letech zatoulala a již se nevrátila.) S pozdravem Veronika Varmužová

Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE

DObrý den, nezmiňujete se o vyšetření fenky - jako první je potřeba vyšetřit moč a močový měchář - moč. sediment, ultrazvuk, zda je vše v pořádku, bez zánětu, močočých kamenů. Pokud se toto vyloučí a fena je kastrovaná, může se dále jednat o projev postkastrační inkontinence, což je rovněž řešitelné -léky. Doporučuji řešit s veterinářem - moč se odebírá do mističky a donese se co nejrychleji do ordinace, max do 2 hodin.

Další zajímavý obsah

Očkování chrání život psa, kočky i králíka. Co byste tedy měli vědět?

Jestliže si pořídíte štěňátko, dospělého psa, koťátko, kočku nebo králíka, měli byste je nechat naočkovat. Chráníte tak nejen zdraví vašeho čtyřnohého přítele, ale také zdraví zvířat a lidí kolem vás. Očkováním pomáháte vašemu mazlíčkovi předcházet nemocem, které jsou nejen nepříjemné, ale jejich léčba je časově náročná a finančně nákladná, některá onemocnění, jako například vzteklina, jsou navíc smrtelná.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?