VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Dermatitida pes

Otázka 8.5.2019     Pes

Dobrý den, mám asi 2 letou fenku rotvajlera, asi rok se u ní vyskytují opakovaně s různými pauzami dermatitida na tlapkách - jsou to 0,5 -1 cm kožní povrchové útvary, které docela dobře reagují na potírání antibiotickým sprayem pederipra, jenom jednou loni jsme museli přeléčit antibiotiky synulox. Vyskytuje se to jen na tlapkách což nám působí problém při tréninku - omezení pohybu. Je možné, že má nějaký problém v krvi? nebo to může být výživový problém? Mám ještě další 2 starší feny rtw a krmím stejnými granulemi plus stejné doplňky - vejce , rybičky, tvaroh, ovesné vločky, syrové maso. Děkuji Svoboda.

Veterinář odpovídá Veterinární ordinace ROCOVET PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, bez vyšetření fenky lze těžko říci. Může reagovat na některou složku potravy, může se také jednat o autoimunitní onemocnění kůže. Bude potřeba další diagnostika, aby se zjistila příčina, proto se obraťte na veterinárního lékaře, kterého s fenkou navštěvujete a který zná její zdravotní stav. Případně se můžete obrátit na veterinárního dermatologa MVDr. Rybníčka. Hezký den

Reakce od tazatele

Děkuji. Svoboda.

Další zajímavý obsah

První pomoc

První pomoc: pokousání, poškrábání nebo zhmoždění jiným zvířetem

Rána kousnutím (vulnus morsum) může být podobná ráně bodné, zhmožděnině nebo tržné ráně. Často u ní dochází k infekci a špatnému hojení rány. Zuby zvířat mají na svém povrchu vrstvu zubního plaku, která je plná bakterií. Při kousnutí tyto bakterie kontaminují porušenou kůži a měkké tkáně napadeného zvířete a dochází k rychlému rozvoji zánětu, který může skončit i otravou krve neboli sepsí.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

7 důvodů, proč váš pes nebo kočka tloustne

Váš mazlíček má nadváhu a vy jako svědomití majitelé jste udělali všechna opatření, aby zhubnul – upravili jste mu jídelníček, chodíte častěji a na delší procházky, a přesto se stav nelepší. Dokonce se zdá, že ještě přibírá? Pokud věc neřeší ani dieta, ani pohyb, tak je problém někde jinde.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Kloubní výživa pro psy, 1. díl: kdy a proč klouby psa řešit

Přinesli jste si domů roztomilé štěňátko a těšíte se, jak spolu budete zažívat krásné chvilky. Ze štěňátka se postupně stane váš parťák, a vy si spolu budete užívat dlouhé procházky sluncem prozářenou krajinou… Prostě idylka. Aby tato idylka trvala co nejdelší dobu, je potřeba tomu jít trochu naproti a nic nenechat náhodě. O své tělo se taky staráme, když nás něco bolí, snažíme se to řešit. Pes má tu smůlu, že neumí o své bolesti mluvit. Proto v některých případech poznáme, že je něco špatně až pozdě.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?