VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

ONLINE
PORADNA

Váháte? 5 důvodů, proč si pořídit psa

24.6.2017   

Hobby

Pes je stvoření, které obsazuje první místa žebříčků nejoblíbenějších zvířat a v našich rodinách má nezastupitelnou roli. Ale jak se to našim čtyřnohým parťákům vlastně povedlo?

Podle historie se pes vyvinul z vlka obecného a ze začátku byl vnímán zcela odlišně než dnes. Dost často byl využíván jako pomocník při nejrůznějších činnostech a náročných fyzických pracech, ale i k zápasení, nebo závodům. Postupně se jeho role měnila, až se z něj stal nepostradatelný přítel nejen pro děti. Dnes dostává časté přezdívky jako mazel, gaučák, nebo povaleč a ve většině zemí je považován za neméně důležitého člena rodiny.

Jaké jsou ty pravé důvody, proč si psa pořídit?

Zajistí nám pohyb

Sami byste se po práci jen těžko odhodlali k nějakému pohybu, ale s nimi je to snadné. Psi své procházky potřebují každý den, a tak máte zajištěný pohyb, ve kterém můžete spojit důležité s užitečným. Někdy stačí i krátká procházka, za kterou vám však bude každý pes velmi vděčný.

Jsou vždy s námi

Cítíte se osamoceni? Procházíte těžkým rozchodem? Máte dojem, jako by vás všichni opustili? To se psem nikdy nepocítíte. Psi jsou tu pořád s námi. Jsou to naši věrní kamarádi, kteří jsou neustále po našem boku a zažívají s námi vše, to zlé i to dobré.
Jsou to skvělí posluchači, kamarádi, i parťáci na výlety. Pes vás nikdy nenechá samotné a zažijete s ním spoustu legrace.

Jsou roztomilí za každých okolností

Psa si vybíráme z mnoha rozličných důvodů. Na začátku nás vždy zaručeně dostane to, jaká jsou to roztomilá štěňata. Během společného života nás přesvědčují o tom, jací jsou to věrní partneři, se kterými trávíme každou volnou chvilku. A ať už provedou cokoliv, jejich psí pohled nás vždy zahřeje u srdce, a nakonec jim odpustíme i tu největší čertovinu.

Zaručí nám sociální život

Kolik lidí se dá do řeči jenom díky tomu, že se jejich psi právě seznamují? Spousty. Začíná to zjišťováním rasy, pohlaví, věku, které může vyústit i v mnohem delší debaty o společných zájmech. Nikdy nevíte, koho zajímavého potkáte jen tím, že půjdete vyvenčit svého psa.

Láskyplně vás vítají

Ať již jedete na delší služební cestu, nebo odcházíte do práce jen pár hodin, zaručeně vás budou vítat se stejnou radostí každý den. Ukazují nám tak upřímnou a bezpodmínečnou lásku, kterou umí nabídnout jen oni.

Díky výše uvedeným důvodům se minimálně jedním psím společníkem může v ČR pochlubit neuvěřitelných 43% domácností.

Jak se vám článek líbil?

Hodnocení čtenářů: 94% (hlasů: 18)

Témata

Autor článku

24.6.2017

Zdroje

zpravy.idnes.cz

NAPOSLEDY PŘEČTENÉ ČLÁNKY

Odborník

Kočičí astma má podobné příznaky jako u člověka. Jak můžete kočce pomoci?

Kočičí astma neboli felinní alergická bronchitida je chronické zánětlivé onemocnění dolních cest dýchacích. Z důvodu odlišné anatomické struktury průdušek se onemocnění vyskytuje pouze u koček, nikoliv u psů. Nejčastěji postihuje jedince ve věku okolo 5–6 let, ale objevit se může v jakémkoliv věku. Mezi nejčastější plemena trpící astmatem patří domácí krátkosrstá kočka a siamská kočka.

Hobby

Slepý pes i kočka: jak pomoci nevidomému mazlíčkovi

Váš mazlíček může oslepnout postupně i náhle z mnoha důvodů, mezi ty nejčastější patří diabetes, onemocnění sítnice, oční trauma či glaukom, na vině může být take genetika. Problému si nemusíte ze začátku vůbec všimnout, máte-li však podezření, určitě jděte ke svému veterináři.

Zajímavosti ze světa zvířat. Víte, že...

Naši mazlíčci jsou podivná stvoření. Zajímali jste se někdy o to, proč se občas tak zvláštně chovají? Kočka se zdá být mazaná, kolik si toho ale zapamatuje? Jsou psi opravdu barvoslepí? Také máte pocit, že váš papoušek jí prakticky neustále? Zde je několik faktů o zvířatech, které by vás mohly zajímat.

ZOBRAZIT DALŠÍ ČLÁNKY
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?