VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

ONLINE
PORADNA

Čínské město zakázalo venčení psů pod trestem zabití zvířete

23.11.2020   

Novinky

V reakci na množící se případy pokousaných dětí přistoupili úředníci okresu Wej-sin v prefektuře Čao-tchung k velmi extrémnímu nařízení.

S téměř okamžitou platností tak zdejší obyvatelé nesmí venčit své psy, protože by tím se svým zvířetem "zasáhli do každodenního života" ostatních, což se stává přečinem. Nařízení bude při nerespektování nejprve dvakrát vymáháno domluvou a pokutou, ovšem při jeho třetím porušení bude pes zabaven a utracen, bez přihlédnutí k tomu, zda něco způsobil, či ne.

Proti nařízení se pochopitelně strhla masivní vlna nevole nejen ze strany obyvatel okresu, ale doslova z celého světa, odkud zní reakce typu příliš kruté, extrémní, a nelidské

Důležitým faktem je, že k této restrikci vedla úředníky především skutečnost, že se v oblasti poslední dobou událo několik napadení člověka psem, a také se zde nedaří bojovat s nepořádkem z exkrementů. Nelítostné utracení psa, který ovšem v drtivé většině případů za tyto skutečnosti nemůže, je ovšem zcela objektivně skutečně extrémním řešením. 

Vzhledem k masivním protestům se úředníci rozhodli nařízení přezkoumat a my pevně věříme, že psi nebudou muset platit životem za chyby svých paníčků.

Jak se vám článek líbil?

Hodnocení čtenářů: 60% (hlasů: 1)

Témata

Autor článku

Zdroje

idnes.cz

NAPOSLEDY PŘEČTENÉ ČLÁNKY

První pomoc

První pomoc: když má zvíře zánět

Zánět je obrannou reakcí organismu na poškození tkáně. Záněty se projevují se v různých místech a s různou intenzitou. U některých typů stačí počkat, jak se s ním organismus vyrovná, některé naopak vyžadují léčbu a tedy i návštěvu veterináře.

Zajímavosti ze světa zvířat. Víte, že...

Naši mazlíčci jsou podivná stvoření. Zajímali jste se někdy o to, proč se občas tak zvláštně chovají? Kočka se zdá být mazaná, kolik si toho ale zapamatuje? Jsou psi opravdu barvoslepí? Také máte pocit, že váš papoušek jí prakticky neustále? Zde je několik faktů o zvířatech, které by vás mohly zajímat.

Odborník

POZOR: nežádoucí reakce na očkování psů a koček

Nežádoucí reakce na očkování je jakýkoliv vedlejší projev nebo nechtěná změna zdravotního stavu zvířete, nastávající v důsledku aplikace očkovací látky. Očkování je obecně velmi démonizováno, mnohými lidmi zatracováno a je mu přisuzována spousta zcela nesmyslných a nepravdivých důsledků. Pozitiva očkování jsou neoddiskutovatelná, v tomto článku však shrneme jeho nejčastější negativní důsledky. Zaměříme se pouze na případy, kdy je vakcína správně skladovaná a správně aplikovaná, použití nevhodných preparátů nebo aplikace jinam než na určené místo nejsou předmětem tohoto článku.

ZOBRAZIT DALŠÍ ČLÁNKY
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?