VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

chování psa

Otázka 25.11.2024     Pes

Dobrý den, prosím Vás o radu týkající se chování mojí fenky mini bulteriera. Fence byl v červnu rok, mám jí z chovné stanice se všemi různými testy a měl to být tedy předpoklad výborného parťáka...Vybrala jsem si toto plemeno, jelikož jsem se všude dočetla, že je to výborný milovník lidí... Fenka má abnormální servis a vždy je v přítomnosti lidí, od 12 týdne na cvičaku, nikdy nebyla bitá, vše je formou hry a odměny - odměnu dostává téměř za vše. Chovatelkou mi byla doporučena klec a já jí tedy na začátku používala (prý to je pro její bezpečnost), do klece chodila za odměnu a mělo to být její útočiště, postupně ovšem začala při zavírání vykazovat známky agrese a tak jsem jí odstranila a pokud je potřeba, je zavřená na chodbě nebo venku na zahradě. Připadá mi, že je pořád jakoby ve stresu a není klidná, s oblibou vrčí na děti a vůbec to není mazlivý pejsek, kterého jsme si vysnili. Občas se stane, že skutečně vystartuje agresivně a cizí lidi k ní rozhodně nepouštím...aby k nám přišly jen tak cizí děti na návštěvu je nemyslitelné. Kontaktovala jsem bývalou majitelku a ta mi samozřejmě neustále tvrdí, že rodiče jsou bez chyb a že tomu nerozumí...tak bodejď - každý chce prodat štěně za 50 tis. Jsem už zoufalá, ke mně je jak milius, za mě by položila život, ale to je vše....nezabírá nic....Podávám Alavis extra silný již cca čtyři měsíce, ale nevidím žádný výsledek....jsem neustále v pozoru kdy zase na někoho zavrčí atd....Zvažuji kastraci, ale četla jsem, že u fen se může agrese ještě zhoršit....na cvičáku radí, ať jí nevystavuji stresovým faktorům, ale já přece nemůžu přizpůsobovat celý chod domácnosti psovi a děti prosotě občas jen tak chodí po domě nebo se jdou napít....Přesto všechno jaká je jí milujeme a proto pořad doufám, že se situace nějak dá vyřešit, ale i chování u veterináře je skoro boj o život a proto jí nechci tahat někam jen tak. Ten můj mi kastraci doporučil spíše proto, aby se případná vrozená agrese nepřenášela na další generace, ale zároveň nedokázal odpovědět na otázku, jestli se její chování může nedej bůh ještě zhoršit, jelikož prý zná bulteriery jenom výhradně mazlící....DĚKUJI VÁM MOC za odpověď a případné rady. Osobně si nejsem vědoma chyb při výchově a jsem z celé situace zoufalá...S pozdravem Veronika

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Richterová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, Veroniko. Chápu Vaši zoufalou situaci, vzhledem k mladému věku feny bych Vám ale ráda dala naději, že se dá ještě všemu naučit. Agrese není vrozená, samozřejmě určitá plemenná predispozice existuje, ale většina je dána povahou a vyhodnocením dosavadních zkušeností. Není to otázka úplně na veterináře a pokud, tak na odborníka na chování psů, kterých je hrstka. Osobně bych Vám doporučila kontaktovat trenéra Tomáše Nusharta a jeho společnost Necvičák, kde určitě najdete někoho, kdo najde vlídný způsob, jak s fenkou pracovat. Držím palce

Další zajímavý obsah

Odborník

POZOR: nežádoucí reakce na očkování psů a koček

Nežádoucí reakce na očkování je jakýkoliv vedlejší projev nebo nechtěná změna zdravotního stavu zvířete, nastávající v důsledku aplikace očkovací látky. Očkování je obecně velmi démonizováno, mnohými lidmi zatracováno a je mu přisuzována spousta zcela nesmyslných a nepravdivých důsledků. Pozitiva očkování jsou neoddiskutovatelná, v tomto článku však shrneme jeho nejčastější negativní důsledky. Zaměříme se pouze na případy, kdy je vakcína správně skladovaná a správně aplikovaná, použití nevhodných preparátů nebo aplikace jinam než na určené místo nejsou předmětem tohoto článku.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Psi a kočky od lidí z ulice nás potřebují, říká Jarmila Pávková z organizace Psí život

Psí život je v Česku jediná organizace, která se zaměřuje na pomoc psům a kočkám, jejichž majitelé se dostali do tíživé životní situace. Jsou to lidé bez domova, lidé závislí na návykových látkách a lidé žijící v sociálně vyloučených lokalitách. Od roku 2015 je její patronkou paní Marta Kubišová. Jarmila Pávková je projektová manažerka a fundraiserka projektu.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Pes versus klíšťata a blechy: 10 nej přípravků a způsobů, které jdou do protiútoku

Odstraňování klíšťata není žádná legrace. Nejen že jsou to odpudivé potvory, které trápí vašeho psího miláčka, navíc přenáší nebezpečné choroby a jejich vytahování je pořádný očistec. Útočí převážně během jarních a letních měsíců. Takže jak se jich pokud možno nadobro zbavit? Tady je deset způsobů jak předcházet jejich chycení, nebo se jich následně zbavit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?