VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Blechy

Otázka 6.12.2018     Pes

Dobrý den, mame 14 dni doma pejska rotvajlera a stále bojujeme s blechami. Jsou mu teprve ,2,5 měsíce má obojek antiparazitni pro štěňata od 7 týdnů Bephar ale moc to nefunguje. V domacnosti je i 2letý kocour. Prosím poraďte co na blechy aby jim to neublížilo? Děkuji moc za odpověď už si nevím rady ..

Veterinář odpovídá Veterina PAPRSEK - MVDr. František Svozil PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, Záleží zda jsou blechy v domácnosti, nebo na psovi. Ono totiž na psovi maximálně 10 procent blech, zbytek je v prostředí....pokud máte doma kocoura, musí být samozřejmě pravidelně odblešován i kocour aby nemohly blechy i na něj. Pokud obojek nefunguje a blechy jsou stále i na psovi, tak musíte koupit nějaký jiný přípravek (jinou značku obojky, či pipetu) a dávat dle návodu. Dva dny poté co dáte přípravek kocourovi i psovi musíte velmi důkladně uklidit celou (!) domácnost. Co jde, tak vyprat na 90 procent, vylučovat každý milimetr domácnosti a máte-li možnost, tak vše přejet parním čističem. Chemikálie v tomto případě nefungují. Představte si totiž miniaturní bleší vajíčko, kteří zapadne za gauč, či do spáry podlahy a za pár týdnů se vylíhne a jde na kocoura či psa....nebo v horším případě na vás....takže kvalitní preparáty na blechy na obě zvířata a velmi důkladný úklid i několikrát po sobě. Hezký den

Další zajímavý obsah

Odborník

Jaká strava je vhodná pro psa s citlivým zažíváním?

Žaludeční a střevní potíže jsou u psů poměrně běžné. Projevují se opakovaným zvracením, průjmem nebo plynatostí a mohou mít různé příčiny. U některých psů se objeví zažívací potíže z toho důvodu, že mají ve stravě příliš mnoho tuku nebo nedostatek vlákniny. V jiných případech mohou být trávicí problémy známkou skrytého onemocnění, jako je například zánět slinivky břišní, přemnožení bakterií nebo přítomnost střevních parazitů.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak si porozumět s veterinářem?

Pokud vlastníte nebo se chystáte pořídit si domácí zvíře, do vašeho života s ním více či méně vstoupí také veterinární lékaři. Aby vám prostředí veterinárních ordinací nenahánělo hrůzu, abyste chodili na veterinu pokud možno rádi a především aby vám a vašemu zvířeti veterinární péče přinášela pokud možno jen samé benefity, je tu seriál článků o porozumění si s veterinářem.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?