CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

ONLINE
PORADNA

Ptačí řeč těla. Co se vám papoušek snaží říct očima a hlasovým projevem

30.8.2016    7 026 přečtení    13 hodnocení

Ptáci nejsou typičtí mazlíčci, kteří vám, jako například psi, budou projevovat svou náklannost vždy a všude. Jednou jsou náladoví, jindy by si s vámi hráli hodiny. Ptáci komunikují několika jazyky řeči těla. Pozorujte například jejich oči a hlasové projevy.

Ptačí oči

Na rozdíl od lidí jsou ptáci schopni ovládat své duhovky a dokáží zvětšovat a zmenšovat oční panenky. Je to známka zájmu, naštvání, vyděšení nebo také agrese. Tento projev chápejte v kontextu aktuálního prostředí a situace, ve které se papoušek nachází.

Vokalizace

Ve volné přírodě ptáci používají různé hlasové projevy k tomu, aby varovali ostatní před nebezpečím, aby přilákali opačné pohlaví, chránili si své teritorium a udržovali kontakt se skupinou. Hodně ptáků se projevuje hlasitě a snaží se tak vámi komunikovat. 

Prozpěvování, štěbetání a pískání jsou známky toho, že je ptáček šťastný, spokojený a zdravý. Někteří ptáci mají rádi společnost, a tak se hlasově projevují o to víc, když je někdo kolem. Někteří ptáci ztichnou, jestliže je někdo pozorue.

Cvrlikání může být jemné až velmi hlasité. Jemné a tlumené může být známkou spokojenosti, nebo se může objevovat tehdy, když učíte papouška mluvit. Jestliže papoušek cvrliká hlasitě, možná se snaží upoutat vaši pozornost a říká vám: „Tady jsem!“ Ve volné přírodě ptáci cvrlikají nejčastěji večer před spaním a když komunikují s ostatními členy hejna.

Vrnění a předení není stejné jako u kočky. Ptačí předení je spíš jako jemné vrčení, papoušek vám tak dává najevo svoji spokojenost, ale také zlost. Tento hlasový projev je opět potřeba vnímat v kontextu aktuální situace a prostředí.

 

Jak se vám článek líbil?

Hodnocení čtenářů: 91% (hlasů: 13)

Témata

Autor článku

Další články z tématu

Diskuze k článku

Pro odeslání komentáře je potřeba vyplnit všechny položky.

Poslat příspěvek

NAPOSLEDY PŘEČTENÉ ČLÁNKY

Hobby

Paměť vašeho psa: zjistěte, jak je na tom pomocí jednoduchého testu

Přemýšleli jste někdy o tom, jakou má váš pes paměť a jak funguje? Všichni víme, že si pejsek umí zapamatovat kdejakou lumpárnu a naopak při tréninku dělá, že to či ono zapomněl. Psí a lidská paměť funguje rozdílně. Lidé si uchovávají vzpomínky jako živé obrazy. Podle studií si psi obrazy nevytváří, ale mají takzvané „otisky“ událostí, kde hrají roli zvuky, pohyby a pachy. Otestujte si, jak je na tom váš pejsek!

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Jak zastavit průjem a zvracení u psa

Průjem i zvracení jsou velmi častým problémem u psů. Zejména proto, že někteří doslova sežerou, na co přijdou. Někteří mohou ale průjmem trpět v důsledku važných zdravotních problémů a vyžadují pozornost hlavně tehdy, pokud se potíže dostavují pravidelně nebo alespoň velmi často.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
ZOBRAZIT DALŠÍ ČLÁNKY

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?