VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Panleukopenie

Otázka 16.11.2019     Kočka

Dobrý den! Zhruba před 2měsíci jsme přijali domů nalezené kotě, dle veteriny cca 2,5měs.staré. Projevily se u něj příznaky obvyklé pro kočičí mor a přes veškerou péči včetně infuzí a hospitalizace zemřelo. Kamarádka má doma nalezenou kočku s 5 koťaty. Jedno z nich se nám nepodařilo umístit, tak bychom si ho vzali my. Ale mám obavy z toho, aby se situace neopakovala a vir u nás stále doma nečíhal. Jakou máme možnost se toho vyvarovat. Kotě nechat naočkovat před přechodem k nám? A jak dlouho trvá než vakcína zabere? Prosím o radu jak se zachovat, abychom kotěti poskytli domov a neohrozili jeho život... Děkuji Ingrid Z.

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Richterová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, paní Ingrid. Váš přístup je velmi chlályhodně zodpovědný. Parvovirus způsobující kočičí panleukopenii je, bohužel, v prostředí velmi odolný a přenos na nové kotě by z prostředí nastat mohl. Ideální by tedy bylo skutečně kotě před příchodem k Vám naočkovat a to dvakrát v intervalu 3 týdnů. Po druhé dávce by již imunita měla být dostatečná. Očkování kotěte je ale doporučitelné až nejdříve v 8-9 týdnech věku. Přeji hodně zdraví a radosti s novou kočičkou.

Reakce od tazatele

Dobrý den! Děkuji moc za odpověď. Zařídíme se dle toho a snad bude vše dobré.. INGRID Z.

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak správně vybrat granule pro kočku i pro psa? Čťete složení, nenechte se strhnout reklamou

Suchá krmiva (granule) představují v dnešní době nejčastěji používaný způsob krmení. Jejich nespornou výhodou je dobrá skladovatelnost, jednoduchá manipulace a dávkování. Suchá krmiva mají ale i řadu nevýhod, jako je neznámé přesné surovinové složení, často sporná kvalita surovin či použití chemických látek, pro zvíře pak znamenají také nižší chutnost a menší stimulaci činnosti trávicího traktu. Na co se tedy při výběru granulí zaměřit?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak si porozumět s veterinářem?

Pokud vlastníte nebo se chystáte pořídit si domácí zvíře, do vašeho života s ním více či méně vstoupí také veterinární lékaři. Aby vám prostředí veterinárních ordinací nenahánělo hrůzu, abyste chodili na veterinu pokud možno rádi a především aby vám a vašemu zvířeti veterinární péče přinášela pokud možno jen samé benefity, je tu seriál článků o porozumění si s veterinářem.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Antiparazitika pro kočku či psa. Jak si správně vybrat?

Dnes máme široký výběr antiparazitárních preparátů působících proti blechám a klíšťatům. Tito parazité dokáží psa i kočku pořádně potrápit. Kromě toho, že sají krev, mohou být zdrojem přenosných onemocnění a přenašečem vnitřních parazitů, mohou na ně vznikat velmi nepříjemné alergické reakce. Každá forma má své klady i zápory.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Lidské léky pro psy a kočky. Ano, nebo ne?

Majitelé mazlíčků si často stěžují na to, že je veterináři nutí kupovat drahé léky pro zvířata. Je potřeba uvědomit si, že humánní léčivé přípravky jsou vyvinuté pro lidi, ty veterinární pro zvířata. Neopatrným zacházením a neznalostí můžete zvířeti způsobit vážné zdravotní komplikace, v některých případech i smrt.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?