CHCI POLOŽIT DOTAZ
VETERINÁŘI ZDARMA

ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
K PŘEČTENÍ

Nový kocourek nám nejí

Otázka 20.2.2020     Kočka

Dobrý den, našla jsem na internetu, že dokážete poradit s kočičkou. Já bych na Vás měla menší dotaz. Před dvěma dny jsme s mamkou pořídili kocourka. Jeho přesný věk se neví, ale prý podle kastrace, který prováděli v útulku není moc starý, max. do 2 let. Kocourek přibližně před třemi týdny přišel o svou paničku(umřela), tak ho dali do útulku, kde byl s dalšími kočkami a i pejsky, jenže podle všeho se pejsků bál. Vadil mu jejich štěkot a pach, pak ho předali do útulku, který je pouze pro kočičky. Zde mu provedli různá vyšetření a byl zdraví. Zde mu to svědčilo, ale chovatelky neví zda jedl. Kočky byly pospolu a o jídlo se dělily. On přes den nechodil jíst a nevědí zda-li chodil aspoň v noci. Hledali mu domov a mi se ho ujaly. Doma už tedy jednu kočku máme, ale je to holčička. Chovatelky nám poradily, aby jsme jo chvíli nechali samotného, aby jsme ujistili zda jí, ale nejí. A my nevíme co sním máme dělat. Kocourek je plachý, bojí se i člověka. Doufáme v to, že časem se přestane bát, ale teď nevíme, zda-li ho máme nechat v prostoru, aby se nemohl schovat a byl v kontaktu s námi i kočkou a hlavně co máme dělat aby začal jíst. Kocourek je pohublý. Na fotkách od chovatelek byl kocourek poměrně kulatý, ale teď už mu jde vidět páteř a bojí me se, aby nám neumřel. Já si myslím, že pokud nejedl ani tam, tak by tedy takhle dlouho bez jídla nevydržel, ale my se o něj bojíme. Poradili by jste nám prosím co máme dělat? Moc děkuji za Vaši odpoveď. S přáním ke zbytku hezkého dne, Studničná

Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, ve vašem případě bych doporučila kocourka separovat do samostatné místnosti odděleně od ostatních, aby se cítil zcela bezpečně, dávat mu zde jídlo i vodu , škrabadlo, místo k odpočinku i záchod (stranou od ostatního, ne vedle misky s jídlem). Zakoupila bych navíc feromonový odpařovač do zásuvky Feliway nebo nějakou levnější alternativu, např. No Stress od Beapharu, pro potlačení stresu.

Další zajímavý obsah

Obezita u psů a koček: proč je nebezpečná?

Obezita patří mezi celosvětově velmi rozšířená civilizační onemocnění současné doby a jinak tomu není ani u našich domácích mazlíčků. Zatím co člověk své stravovací návyky může vůlí ovlivnit a změnit, zvíře je plně závislé na péči svého majitele. Obecně platí, že majitelé psů a koček milují své svěřence natolik, že jim vždy rádi dopřejí více než je potřeba a pak vznikají problémy s váhou. Proč je obezita nebezpečná a jak s ní lze bojovat?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Kočičí astma má podobné příznaky jako u člověka. Jak můžete kočce pomoci?

Kočičí astma neboli felinní alergická bronchitida je chronické zánětlivé onemocnění dolních cest dýchacích. Z důvodu odlišné anatomické struktury průdušek se onemocnění vyskytuje pouze u koček, nikoliv u psů. Nejčastěji postihuje jedince ve věku okolo 5–6 let, ale objevit se může v jakémkoliv věku. Mezi nejčastější plemena trpící astmatem patří domácí krátkosrstá kočka a siamská kočka.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?