VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Rybí vetřelci

Otázka 8.9.2016     Ryby

Dobrý den, pane doktore, nedávno jsem kamarádce, která se stěhovala, slíbil, že si vezmu její akvarijní rybky k sobě do akvária. Netušil jsem však, že se jedná o cca 15 cm vzrostlé keříčkovce, či jak se správně jmenují. Tyto dva vetřelci během 2 dnů totálně zlikvidovali veškerou floru v mém akváriu, které je jim zjevně malé a velmi agresivně útočí na jiné ryby. Bojím se však cokoliv podniknout, protože jsou opravdu velmi mrštní, agresivní a na internetu jsem se dočetl, že jejich kousnutí může paralyzovat. Bojím se nyní akvárium i otevřít k běžnému krmení, aby nevyskočili, nebo nezaútočili. Poradíte prosím, co si počít? Nechci je ve svém akváriu, ale nevím ani jak je odlovit, ani co poté s nimi. Moc děkuji za radu v zoufalé situaci!

Veterinář odpovídá Veterina Smiřice - MVDr. Jakub Kolář PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý večer, tyto rybky mají určitou nadvládu nad jinými a dělají v hejnu ryb občas neplechu. Určitě ryby oddělit,jinak dochází často ke kanibalismu. Odlovit za pomocí běžného kuchyňského sítka či síťoviny. Paralýzy bych se nebál,maximálně Vám po "napíchnutí" hrozí brnění prstů. S pozdravem Kolář

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak si porozumět s veterinářem?

Pokud vlastníte nebo se chystáte pořídit si domácí zvíře, do vašeho života s ním více či méně vstoupí také veterinární lékaři. Aby vám prostředí veterinárních ordinací nenahánělo hrůzu, abyste chodili na veterinu pokud možno rádi a především aby vám a vašemu zvířeti veterinární péče přinášela pokud možno jen samé benefity, je tu seriál článků o porozumění si s veterinářem.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Jak správně čistit vodu v akváriu

Pravidelná výměna vody je jedním z nejdůležitějších aspektů zdravého prostředí v akváriu. Pro nádrže s živými rostlinami je nejlepší, měnit vodu každý týden, abychom doplnili hladinu stopových prvků. V neosázeném akváriu bychom měli každý týden zkontrolovat vlastnosti vody příslušnými postupy a podle toho se rozhodnout, zda je potřeba vodu vyměnit, nebo ne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?