VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Změna chování po kastraci fenky

Otázka 24.4.2018     Pes

Dobrý den, zhruba před týdnem jsem nechala vykastrovat svou fenku parsona rusela teriéra má cca 2 roky. Vždy po hárání trpěla falešnou březostí tak jsem jí tímto zákrokem chtěla pomoci. Jenže při předoperačním vyšetření si pan doktor všiml, že má naběhlé cecíky, nejednalo se úplně o mléko, ale byla zrovna zase v procesu té falešky. A navíc máme doma 3 měsíční štěně malého pinče a ona se o něj pořád starala, hrála si s ní, olizovala a tak. Kastraci nám doporučil, protože by to prý mohlo být ještě horší. Druhý den po kastraci nám nechtěla pít a co snědla vyzvracela, takže jsem ji odvezla zpět na kapačku. Pak byla už chvíli lepší, ale pořád bojujeme s jídlem a zvracením. Zrovna včera byla opět u veterináře na odstřihnutí pomocných stehů a rovnou dostala injekci antibiotik, na bolest a proti zvracení jenže od té doby ještě nic nesnědla. Pije a močí celkem hodně. Je smutná, nechce si hrát, pomalu nás ani nepřivítá a kde ji dáte tak tam ji za 10 minut najdete klidně celou dobu jen stát s ocasem mezi nohama. A včera večer se nám stalo, že se schovala na zahradě pod tújemi a my ji asi hodinu hledali po domě a zahradě, na volání vůbec nereagovala. Myslím si že je fyzicky asi v pořádku i podle veterináře, ale psychicky ne. Prosím o nějakou radu jak jí můžu pomoci. Děkuji Dudová

Veterinář odpovídá Veterina PAPRSEK - MVDr. František Svozil PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, Po kastraci klesají hladiny hormonů v těle několik týdnů. Když už měla tak moc rozjektou falešnou březost (klidně včetně laktace když měla doma stěně o které se starala) tak ta hladina hormonu neklesne ze dne na den a fenka stále reálně může prožívat všechny pocity spojené s falešnou březosti:( Tělo se teď vyrovnává s operaci i falešnou březosti najednou a to je hodně náročné. Věříme, že spolecne s veterinářem zvládne toto období.

Další zajímavý obsah

Odborník

Antiparazitika pro kočku či psa. Jak si správně vybrat?

Dnes máme široký výběr antiparazitárních preparátů působících proti blechám a klíšťatům. Tito parazité dokáží psa i kočku pořádně potrápit. Kromě toho, že sají krev, mohou být zdrojem přenosných onemocnění a přenašečem vnitřních parazitů, mohou na ně vznikat velmi nepříjemné alergické reakce. Každá forma má své klady i zápory.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?