VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Zimní teploty

Otázka 17.1.2024     Pes

Dobrý den, Pes: zlatý retrívr, fena, stáří 18 měsíců, pobyt venku na zahradě a pravidelné vycházky v délce trvání dle ročního období, spí v domě. zajímalo by mne, zda můžou mít zimní podmínky (lehký mráz) vliv na zrychlenou peristaltiku u psa nebo zda je v případě průjmu téměř s jistotou na vině dietetická chyba ve výživě? Jeden z členů rodiny mi neustále tvrdí, že mráz průjem způsobí, a že vycházky v období mrazů (cca od +2 do -7 °C) by měly být krátké. Nejsem žádný zkušený chovatel psů, ale řídím se vždy podle chování psa. Nemyslím si, že bych tomuhle plemenu ubližoval jednou či dvěma procházkami denně v délce 60-90 minut, kdy je neustále v pohybu - chůze nebo lítá po zasněženém terénu (občas zalehne do sněhu na pár sekund a evidentně se chladí). Koupat se v řece jí v zimě nedovolím. Při návratu má pořád dost energie - rozhodně o dost více než v letních vedrech - a nevypadá, že by trpěla. Není horší, když leží několik minut na promrzlém betonové podezdívce plotu a kouká na děti co jdou do školy? S díky a přáním klidného dne Petr Boček

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Nemyslím si,že by mráz způsobil průjem u psa,taktéž ne každý průjem u psa je způsoben dietetickou chybou . Naopak si myslím, že postupné otuzovani psa v zimě s pravidelnými procházkami může priznive ovlivnit imunitní systém psa. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Hobby

Pes sežral vařené kuřecí kosti, co s tím?

Jen na chvíli jste se vzdálili z kuchyně a když se vrátíte, je už pozdě. Pečené kuře vytažené z trouby je pryč. Zloděj sedí na zemi, lapá po dechu a vypadá docela šťastně. Vy jste se mezitím několikrát vyděsili a hlavou se vám začaly honit možné scénáře, co se teď s vaším čtyřnohým přítelem bude dít, protože přece snědl zakázané vařené kuřecí kosti!

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Kloubní výživa pro psy, 2. díl: stavba kloubu

V minulém díle jsme si řekli kdy a jak užívat kloubní výživu. Teď se ale potřebujeme zorientovat v nepřeberném množství produktů, které nám trh nabízí. Jak na to? Nejlepší je porozumět stavbě kloubu a funkci jeho jednotlivých součástí. Na základě těchto znalostí se nám bude lépe rozhodovat o látkách, které má správná kloubní výživa obsahovat, aby fungovala tak, jak potřebujeme.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?