VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Vystrašená fenka

Otázka 19.2.2020     Pes

Dobrý den, už delší dobu řešíme problémy s naší 7 letou fenkou Revinkou a stále nejsme schopni se dopátrat, co ji vlastně trápí. Reva má odjakživa strach chodit k veterináři, vždy když tam musí, je z toho šíleně vystresovaná, nicméně v poslední době tam s ní přítel musí chodit často. Nejprve to začalo tím, ze z ničeho nic začala kulhat na levou přední packu, lékařka naznala, že by mohlo jít o artrózu a naordinovala kolagenové injekce (celkem 8 dávek, ze začátku každý třetí den). Po pár dnech jsem si všimla, že má špatnou náladu nechce chodit ven, skoro nejí a z cecíků jí vytékala nažloutlá tekutina. Při další návštěvě veterinářky jsme na to upozornili a řekla, že má falešné březí a dala nám asi 5 dávek hormonů, že jí to máme každý den stříknout do tlamy. Po těchto hormonech laktace ustala a Reva byla 1 den lepší! Na kolagenové injekce chodí stále, ale je na tom čímdál hůř, tak jí teď naposled dali léky na stres, že by měly do 4 dnů zabrat.Dnes je to 4.den a bez efektu, Reva se bojí, nechce jíst, nechce chodit ven, třese se, má stažený ocas, když ji dostaneme ven, tak chodí jen podél plotu nebo u zdi nebo si lehne a nechce jít dál. Doma je stále schovaná pod postelí. Je možné, že by ji tak moc vystresovaly ty časté návštěvy u veterinářky? Ještě se nám narodilo miminko, tak přemýšlím, jestli to nemůže mít nějakou spojitost i s tímto? Proto prosím o radu. Moc děkuji za jakoukoliv odpověď!

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Doporučuji navštívit veterináře -specialistu na poruchy chování, který by rozlišil, zda-li se jedná o poruchu chování, nebo má nějaký jiný zdravotní problém. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Odborník

9 přírodních léčebných kúr pro vašeho psa

Když je vašemu psovi zle, jako první byste měli volat veterináře. Zdánlivě zanedbatelné příznaky jsou někdy projevem vážnějšího zdravotního problému, na který domácí léčba nezabere, nebo dokonce napáchá víc škody než užitku. Pokud ale psa trápí jen maličkost, třeba suchá kůže nebo mírně podrážděný žaludek, domácí léčivé prostředky mohou pomoci.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?