VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Hematom

Otázka 16.12.2016     Pes

Dobrý den, mojí fence NO se na uchu udělal hematom prý z prasknutí cevky, byl malý , Veterinář nám řekl že až se zvětší na cele ucho tak máme přijet, dneska jsem tam volala, byla tam jiná veterinářka , prý máme ještě týden počkat jenže ten pes nezkutečně trpí, snaží se si to drbat a ne nohou ale tak že se válí na zemi takže tomu by ani límec nepomohl , už nevím jak tomu zamezit hlavně proč nás nechávají takhle čekat , to fakt neexistuje žádnej veterinář kterej dokáže pomoct hned ?

Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, tento problém je velmi nepříjemný a špatně řešitelný. Možností je několik, u nás preferujeme neinvazivní přístup - ihned po objevení vyholit ucho, aby se dobře mazalo a mazat zvenku i zevnitř několikrát za den gelem Lioton 100 000, který se používá v plastické chirurgii po operacích a taky na křečové žíly, hematom se postupně vstřebá, ale trvá to i několik týdnů. Pokud to ovšem fenku zlobí, byla by rozumnější prohlídka, protože může mít rovněž zánět ve zvukovodu, který vyžaduje léčbu. Další přístup je např.opakovaná punkce a vypouštění, někdy se dává i kanylka se špuntem na doma a "vypouštíte" i doma, ale upozorňuji, že pro citlivější pejsky je to nepříjemný úkon a výsledky nejsou takové, jaké bychom si představovali, často se ucho znovu naplní. Další možností je chirurgické řešení, které opět ne vždy má příjemný efekt, zejména kosmetický. Ucho se nařízne, vše se vypustí a následně se boltec prošije na mnoha místech skrz, aby se omezil volný prostor a tekutina se neměla kde shromažďovat. Problém je v hojení. Boltec tvoří dva tenké listy chrupavky a ta když se poruší řezem a stehy, musí se zahojit a chrupavka při hojení má tendenci krabatit, deformovat. Sice se tomu předchází několika "fígly",ale je potřeba počítat s tím, že může boltec zůstat trvale zdeformovaný. Ten gel je volně prodejný a běžně k dostání v lékárně,ale asi nebude mít vliv na chování fenky, zkuste ještě jinou ordinaci, k nám to bohužel máte dost z ruky. Límec bych každopádně doporučila, ten přecejen následky sebepoškozování zmírní.

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?